Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Zbliżeniowe wypłaty z bankomatów już dostępne dla użytkowników Apple Pay i Google Pay

Od kilku dni gotówkę możecie też podejmować przy pomocy innych portfeli cyfrowych takich jak Garmin Pay czy Fitbit Pay

Jak doniósł jeden z czytelników Cashless, tuż przed weekendem udało mu się wypłacić gotówkę z bankomatu przy pomocy Google Pay z podpiętą kartą Orange Finanse. Wydawało mi się to mało prawdopodobne, gdyż z przekazu organizacji płatniczych wynikało, że funkcja taka nie jest jeszcze dostępna ani w Polsce ani w innych krajach, w których klienci mogą korzystać z portfela Google Pay. Ale to już nieaktualne.

Przeczytajcie także: Blik rozpędził się w III kwartale

W biurze prasowym Mastercarda w Polsce powiedziano mi przed chwilą, że od kilku dni z bankomatów zbliżeniowo mogą wypłacać pieniądze wszyscy użytkownicy kart tej organizacji korzystając z cyfrowych portfeli. Dotyczy to zarówno Apple Pay, Google Pay jak i oferowanych w Polsce Garmin Pay oraz Fitbit Pay. Funkcja dostępna jest również dla posiadaczy kart konkurencyjnej organizacji Visa. Przed chwilą w bankomacie Euronetu udało mi się użyć dodanej do Garmin Pay karty Visa wydanej przez PKO BP.

Przeczytajcie także: PKN ogłosił szczegóły Orlen Pay

Cyfrowe portfele, o których tu mowa, to rozwiązania służące przede wszystkim do płatności bezgotówkowych. Niemniej w wielu sytuacjach banknoty jeszcze się przydają. Brak możliwości ich wypłaty przy pomocy Apple Pay czy Google Pay powodował, że użytkownicy tych portfeli nie mogli pozbyć się z kieszeni plastikowych kart. Pewnym wyjściem z sytuacji było korzystanie z bankomatu przy pomocy Blika. Teraz nie jest już to konieczne zwłaszcza, że mam wrażenie, iż przy użyciu Garmin Pay wypłata trwała krócej niż przy pomocy Blika.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies