Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w aplikacji mBanku. Telefonem będzie można zeskanować dane do przelewu

Numer rachunku, nazwę odbiorcy czy tytuł przelewu będzie można przenieść do aplikacji nakierowując kamerę smartfona na ekran komputera czy na przykład na wydrukowaną fakturę

mBank poinformował przed chwilą, że nowa wersja aplikacji do bankowości mobilnej tej instytucji będzie zawierała dodatkową funkcję, która ma ułatwić przelewanie pieniędzy do nowych odbiorców. Użytkownicy będą mogli zeskanować dane do przelewu za pomocą kamery smartfona zamiast wpisywać je na klawiaturze wyświetlanej na ekranie urządzenia.

Przeczytajcie także: PayPal pozwolił na nieautoryzowaną transakcję i zapodział chargeback

Dane takie jak numer rachunku, nazwę odbiorcy czy tytuł przelewu będzie można przenosić kolejno do formatki przelewu nakierowując kamerę telefonu na ekran komputera czy na przykład na wydrukowaną fakturę. Z instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej mBanku wynika, że użytkownik może ręcznie ustawić wielkość ramki, która obejmuje potrzebne dane.

Przeczytajcie także: N26 już w Polsce

Jak czytam w informacji prasowej nadesłąnej przez bank, aby przesłać środki za pomocą nowej funkcji, należy wybrać opcję nowego przelewu, kliknąć na pole "Zeskanuj", a następnie nakierować kamerę telefonu na pole z danymi. System automatycznie przeniesie je do aplikacji. Potem wystarczy tylko zaakceptować płatność.

Bank nie informuje, od kiedy nowa wersja oprogramowania będzie dostępna. W sklepie Google Play na razie nie widzę aktualizacji aplikacji mBanku, która zawierałaby zapowiadaną nowość.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies