Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy ekspresowe przyspieszają. Wrześniowy rekord w systemie KIR-u

Express Elixir służący wykonywaniu przelewów ekspresowych zanotował we wrześniu największą, miesięczną liczbę transakcji

Zdążyliście się już zapewne przyzwyczaić do kolejnych rekordów transakcyjnych, jakimi chwali się KIR zarządzający systemem przelewów natychmiastowych Express Elixir. Również wrzesień był najlepszy dla tego systemu zarówno pod względem liczby jak i wartości zleconych operacji. Świadczy to o szybkim wzroście popularności szybkich przelewów międzybankowych.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe już oficjalnie dla wszystkich klientów Citi

Z danych KIR-u wynika zatem, że w minionym miesiącu przez Express Elixir rozliczono 1,15 mln przelewów o wartości 2,56 mld zł. Poprzedni rekord odnotowany w sierpniu to 1,1 mln przelewów na niecałe 2,5 mld zł. Dla porównania we wrześniu 2017 r. przez Express Elixir przeszło ok. 402 tys. przelewów na 1,45 mld zł. Oznacza to, że miesięczna liczba ekspresów w ciągu roku wzrosła o 187 proc. a ich wartość – o 77 proc.

O wzroście popularności przelewów ekspresowych decyduje kilka czynników. Niewątpliwie wpływ na niego ma rosnące grono banków oferujących to rozwiązanie. Ostatnio do instytucji udostępniających tę usługę dołączyły m.in. Credit Agricole, Getin i Citi, który umożliwił wykonywanie transakcji natychmiastowych klientom indywidualnym. Trzeba też przypomnieć, że ostatnio Santander pozwolił korzystać bez ograniczeń z darmowych ekspresów użytkownikom swojego flagowego rachunku.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe trafiły do aplikacji Getinu

Jeśli natomiast chodzi o podstawowy system KIR-u, czyli Elixir, to we wrześniu rozliczył 144,9 mln transakcji o wartości 415,07 mld zł. W ujęciu rocznym ich liczba utrzymała się na zbliżonym poziomie, a ich wartość wzrosła o blisko 7 proc. Z kolei w systemie Euro Elixir rozliczono 2,53 mln transakcji o wartości 13,9 mld euro. W porównaniu do ubiegłego roku liczba transakcji wzrosła o 10 proc., a wartość o 3,9 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies