Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
I znowu rekord system Express Elixir. Miesięczna wartość przelewów przekracza już 2,5 mld zł

Na historycznie wysokim poziomie była w ubiegłym miesiącu także liczba transakcji ekspresowych

Z przesłanej dziś informacji prasowej KIR-u wynika, że w sierpniu system Express Elixir zanotował kolejny rekordowy miesiąc. Okazuje się, że za jego pomocą wykonaliście w sierpniu 1,1 mln transakcji o wartości 2,55 mld zł. Poprzedni rekord odnotowano w lipcu a wówczas przelewów było milion, a ich wartość osiągnęła niemal 2,5 mld zł. Dla porównania w sierpniu 2017 r. transakcji było 385 tys. o łącznej wartości 1,41 mld zł. Oznacza to, że w stosunku rocznym liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 185 proc., a ich wartość wzrosła o 81 proc.

Przeczytajcie także: Getin wprowadził przelewy Express Elixir

Popularność przelewów w systemie Express Elixir rośnie, bo zwiększa się dostępność tej usługi. W ostatnim czasie kilka instytucji zdecydowało się przystąpić do tego systemu. Wczoraj mogliście przeczytać w serwisie Cashless, że zrobił to Getin. Wcześniej natychmiastowe przelewy wprowadziły m.in. PKO i Credit Agricole. Od niedawna można je wykonywać także na rachunki prowadzone przez Narodowy Bank Polski, gdzie konta ma m.in. administracja skarbowa.

Przeczytajcie także: Od dziś nie ma już BZ WBK

Wracając zaś do informacji prasowej KIR-u. Instytucja podała w niej, że przez jej podstawowy system rozliczeniowy, a więc Elixir, w sierpniu przeszło 148,66 mln transakcji obejmujących uznania (m.in. polecenia przelewu) oraz obciążenia (m.in. polecenia zapłaty) o wartości 443,48 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 3 proc., a ich wartość zwiększyła się o 11 proc. Natomiast w systemie Euro Elixir rozliczono w ub. miesiącu 2,72 mln transakcji o wartości 15,2 mld euro. W porównaniu do ubiegłego roku wzrosły zarówno liczba, jak i wartość transakcji – odpowiednio o 16 proc. i 13 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies