Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Express Elixir już oficjalnie i dla wszystkich klientów Citi Handlowego

Wcześniej bank oferował szybkie przelewy tylko dużym firmom

W wykazie instytucji obsługujących przelewy w systemie Express Elixir, dostępnym na stronie internetowej KIR-u, znajdziecie już informację, że z rozwiązania korzystać mogą klienci indywidualni Citi Handlowego. Wcześniej dostęp do tej funkcji mieli klienci korporacyjni tego banku. Posiadacze rachunków osobistych w Citi nie mogą jednak zlecać ekspresów przez całą dobę. Usługa jest realizowana od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18.

Przeczytajcie także: Kolejny rekord systemu Express Elixir

Przelewy w systemie Express Elixir Bank Handlowy testował wśród klientów indywidualnych już od kilku miesięcy. O rychłym planowanym udostępnieniu tego rozwiązania pisałem już na początku bieżącego roku. Później czytelnicy Cashless donieśli, że mogą zlecać szybkie przelewy, a biuro prasowe banku potwierdziło, że usługa jest stopniowo udostępniana klientom. Odpowiednie zapisy pojawiły się także w tabeli opłat i prowizji instytucji. Pojedyncza transakcja Express Elixir kosztuje od 0 do 15 zł w zależności od rachunku, z jakiego jest zlecana.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe trafiły do apki Getinu

Natomiast popularność systemu Express Elixir wśród klientów banków z Polski szybko rośnie. Z danych KIR-u wynika, że w sierpniu wykonaliście za jego pomocą 1,1 mln transakcji o wartości 2,55 mld zł. Poprzedni rekord odnotowano w lipcu. Wówczas przelewów było milion, a ich wartość osiągnęła niemal 2,5 mld zł. Dla porównania w sierpniu 2017 r. transakcji było 385 tys. o łącznej wartości 1,41 mld zł. Oznacza to, że w stosunku rocznym liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 185 proc., a ich wartość wzrosła o 81 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies