Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Blue Cash wkrótce w BZ WBK

Już za kilka dni klienci tego banku będą mogli wykonywać przelewy ekspresowe za pośrednictwem systemu oferowanego przez trójmiejską spółkę Blue Media

BZ WBK już oferuje możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych za pośrednictwem systemu Express Elixir (zarządzanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową), ale ma on ograniczony zasięg. – Chcielibyśmy, by nasi klienci mieli możliwość wykonywania szybkich przelewów wszędzie tam, gdzie to możliwe. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej oferty o banki obsługiwane przez system Blue Cash – mówi Tomasz Niewiedział, szef bankowości mobilnej i internetowej w BZ WBK.

Przeczytaj także: BZ WBK przygotowuje się do oferowania rachunków podstawowych

Przelewy Express Elixir oferowane są dziś przez 10 a Blue Cash przez pięć banków komercyjnych. Jednak Blue Cash dostępny jest również w kilkudziesięciu bankach spółdzielczych oraz ze strony internetowej operatora tego systemu. Ponadto Express Elixir można wysłać tylko do tego banku, który uczestniczy w systemie. W Blue Cash nie ma takiego ograniczenia.

Za kilka dni klienci BZ WBK będą mogli wykonywać przelewy Blue Cash zarówno w systemie bankowości internetowej jak i w aplikacji mobilnej. Przy okazji ostatniej aktualizacji apka została wyposażona w odpowiedni moduł, choć na razie nie jest jeszcze aktywny. Przelewy w systemie Blue Cash w BZ WBK będą obciążone prowizją w wysokości 3 zł, czyli taką samą jak przelewy w systemie Express Elixir.

Przeczytaj także: Sprzedaż kredytów przez aplikację BZ WBK urosła o 85 proc.

Przelewy ekspresowe cieszą się coraz większą popularnością na naszym rynku. Z ostatniego raportu Cashless wynika, że lipiec był dla nich rekordowym miesiącem w historii. Za pośrednictwem systemu Express Elixir wykonano 125,7 tys. przelewów o wartości łącznie 561 mln zł. Z kolei z systemu Blue Cash klienci skorzystali ponad 193 tys. przelewając w ten sposób ponad 169 mln zł.

Tymczasem najnowsza aktualizacja aplikacji BZ WBK przyniosła również możliwość wymiany walut z wykorzystaniem rachunków własnych. Usługa, podobnie jak przelewy Blue Cash, będzie dostępna w ciągu kilku najbliższych dni.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies