Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mElements. To nowa spółka mBanku, która jest jego odpowiedzią na dyrektywę PSD II

Pierwszym elementem oferty nowego podmiotu jest API do procesu kredytowego, z którego już mogą korzystać biznesowi klienci Allegro. Wkrótce mElements uruchomi płatności internetowe

To może być nowy trend w polskim e-commerce. Po ING Banku Śląskim, który kilka tygodni temu uruchomił własną bramkę płatniczą dla sklepów internetowych imoje, podobne plany ma mBank, który pracuje nad własnym API płatnościowym. Realizować go będzie powołana przez niego nowa spółka mElements. Skąd ta nazwa? – Oferta firmy składać się będzie z elementów procesów i usług bankowych wystawionych w API, tworzących wartości dodane dla segmentu e-commerce – mówi Jakub Fast, dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej mBanku i jeden z pomysłodawców powołania mElements.

Przeczytajcie także: SaveCart to nowa spółka, w którą zainwestował fundusz mBanku

Konkretny termin uruchomienia płatności przez mElements nie jest jeszcze znany. Ale prace z tym związane już się rozpoczęły. mBank ma więc szansę stać się drugim bankiem na polskim rynku z własnym rozwiązaniem płatniczym dla e-commerce. I prawdopodobnie nie ostatnim. Mówi się, że swoje plany w tym zakresie mają też inne instytucje, np. PKO. Ciekawe w jaki sposób zareagują na to integratorzy płatności tacy jak PayU czy Przelewy24, którzy dziś obsługują transakcje w większości polskich sklepów internetowych.

Jeżeli zaś chodzi o mElements, to pierwszą oferowaną przez tę spółkę usługą jest API kredytowe przeznaczone dla dużych sklepów internetowych oraz platform e-commerce w modelu B2B. Od kilku tygodni trwają testy prowadzone przez mElements wspólnie z Allegro. W ramach tego wdrożenia właściciele sklepów dystrybuujących swoje produkty na Allegro w panelu sprzedawcy znaleźć mogą ofertę kredytu mBanku. – Z tym że charakterystyczną cechą tej oferty jest maksymalna kwota finansowania wyliczona m.in. na podstawie obrotów osiąganych przez dany sklep na platformie Allegro – mówi prezes mElements Jarosław Stefański.

Przeczytajcie także: Wideoweryfikacja od mBanku dla użytkowników Androida

Właściciele sklepów, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty mBanku, w panelu sprzedawcy podają kilka informacji, po czym otrzymują ostateczną decyzję kredytową. Podpisanie umowy odbywa się za pośrednictwem systemu transakcyjnego mBanku, jeśli są jego klientami, albo przelewem weryfikacyjnym z rachunku w innej instytucji. Cały proces aż do wypłaty pieniędzy ma trwać nie więcej niż kilkanaście minut. Przedstawiciel mElements deklaruje, że wkrótce podobna usługa zostanie zaoferowana sklepom korzystającym z usług Dotpay, a w kolejce czekają już kolejne integracje.

Natomiast w ofercie mElements znajdą się w najbliższym czasie jeszcze inne usługi. Oprócz wspomnianej już wyżej bramki płatniczej także API związane z dyrektywą PSD II, za pomocą którego dostęp do systemu mBanku dostaną tzw. podmioty trzecie posiadające zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. mElements jest również zainteresowane tworzeniem usług związanych na przykład z elektronicznym potwierdzaniem tożsamości klientów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies