Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie ePłatności rozwijają ofertę internetową. I rezygnują z marki PayLane

Brand przejętej spółki PayLane będzie zastępowany stopniowo marką PeP

We wczorajszym komunikacie prasowym spółka Polskie ePłatności poinformowała o udostępnieniu Blika dla sklepów obsługiwanych przez firmę PayLane. Przypomnę, że firma ta niedawno została przejęta przez PeP i wygląda na to, że marka ta wkrótce zniknie z rynku. Tak wynika z wczorajszego komunikatu, w którym PeP piszą, że za obsługę transakcji Blikiem w internecie odpowiadać będzie "e-commercowa część firmy Polskie ePłatności, funkcjonująca wcześniej jako marka PayLane".

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności wchodzą do internetu

Informację tę potwierdziła agencja PR obsługująca PeP. Powiedziano mi, że marka PeP jest lepiej rozpoznawalna na polskim rynku stąd decyzja, by w przyszłości zastąpiła brand PayLane w środowisku e-commerce. Proces ma jednak odbywać się stopniowo. Dlatego w sieci wciąż funkcjonuje strona internetowa PayLane, ale przy komunikacji nowych wdrożeń, takich jak właśnie Blik, firma skupia się na marce PeP.

Przeczytajcie także: PayLane wdraża Apple Pay

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych. Z danych udostępnionych przez spółkę wynika, że na koniec ubiegłego roku obsługiwała ok. 68 tys. urządzeń. Większymi sieciami zarządzają firmy eService i First Data Polcard a porównywalnymi – Pekao, i Elavon. Przejęcie PayLane przez PeP to druga w ostatnim czasie akwizycja zrealizowana przez rzeszowską spółkę. Wcześniej firma przejęła terminalową część biznesu Kolportera.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies