Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie ePłatności kupują PayLane i wchodzą do internetu

W ten sposób potwierdzają się informacje sprzed kilku miesięcy, że PeP chce mocniej zaistnieć w płatnościach internetowych

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych. W ubiegłym roku zasłynął m.in. tym, że przejął kilkadziesiąt tysięcy terminali od spółki Kolportera znacząco zwiększając skalę swojego biznesu. Ówczesny prezes PeP Janusz Diemko mówił, że to nie koniec ambicji akwizycyjnych kierowanej przez niego spółki i że zacznie się ona rozglądać za kupieniem czegoś w sektorze płatności internetowych.

Przeczytajcie także: Zakup od Kolportera to nie koniec ambicji PeP

Janusza Diemko w PeP już nie ma na stanowisku prezesa, ale zarysowane przez niego plany właśnie udało się spółce zrealizować. Firma poinformowała o przejęciu firmy PayLane – integratora płatności z Trójmiasta. Potwierdziły się zatem moje informacje z czerwca ubiegłego roku, że PayLane może być jedną ze spółek – celów PeP do wejścia w obszar płatności internetowych. Tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: Zmiany personalne w Pekao

PayLane to integrator płatności internetowych. Oferuje transakcje przelewami typu pay by link, kartami czy innymi metodami. Z informacji na jej stronie internetowej wynika, że współpracuje np. z firmą Sofort, która umożliwia transakcje bezpośrednio z rachunku bankowego. PayLane konkuruje z takimi firmami jak PayU, Przelewy24 czy Dotpay. Jednak jej skala działalności jest dużo mniejsza niż konkurentów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies