Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wypłaty gotówki ze sprzedaży bitcoinów w bankomatach Euronetu. Nowe informacje

Operator giełdy kryptowalut BitCan realizuje wypłaty z euronetów za pośrednictwem usługi SkyCash

Kilka dni temu w serwisie Cashless mogliście przeczytać, że właściciel giełdy BitCan uruchomił nową usługę pozwalającą na natychmiastową wypłatę pieniędzy pochodzących ze sprzedaży bitcoinów za pośrednictwem bankomatów Euronet. Usługa polega na wygenerowaniu przez system BitCan kodów przesyłanych SMS-em na numer telefonu klienta. Kody te wprowadzone w bankomacie umożliwiają zainicjowanie wypłaty gotówki. Cały tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: Cardtek pokazał nowego Soft POS-a

Artykuł, o którym mowa, został umieszczony w dziale Inni napisali, do którego trafiają teksty powstające na bazie artykułów znalezionych w innych mediach. Źródłem newsa o kryptowalutach w Euronecie był wpis znaleziony w serwisie Bitcoin.pl. Kilka godzin po publikacji tekstu redakcja Cashless otrzymała oświadczenie firmy Euronet, z którego wynika, że w żaden sposób nie współpracuje ona z operatorem giełdy BitCan. Jednocześnie jednak Euronet nie zdementował informacji na temat wprowadzonej przez giełdę BitCan usługi wypłat gotówki z jego bankomatów.

Sytuacja wymagała więc wyjaśnienia, o co poprosiłem firmę Unbanked, operatora giełdy BitCan. Odpowiedzi udzielił jej członek zarządu Piotr Filipczak. Potwierdził, że reprezentowana przez niego spółka nie posiada umowy z Euronetem. – Wypłaty realizowane są przez zewnętrznego dostawcę usług płatniczych. Funkcja została uruchomiona a wypłaty działają zgodnie z naszymi deklaracjami – napisał przedstawiciel BitCan.

Przeczytajcie także: Liczba bankomatów znowu rośnie

Jak wynika z regulaminu zamieszczonego na stronie internetowej BitCan owym zewnętrznym dostawcą usług płatniczych jest firma SkyCash. Wypłaty gotówki z bankomatów Euronetu przy pomocy jednorazowych tokenów firma SkyCash oferuje od dawna. Przy czym usługa ta jest dostępna nie tylko dla użytkowników jej aplikacji mobilnej, ale oferowana jest także innym podmiotom, które taką funkcję mogą świadczyć swoim klientom. I to właśnie z jednym z takich podmiotów współpracuje operator platformy BitCan przy wypłatach gotówki z urządzeń Euronetu. Wcześniej podobna usługa była dostępna m.in. dla klientów giełdy BitBay.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies