Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
First Data Polska i Alior Bank świętują 10-lecie współpracy

First Data Polska podsumowuje dziesięć lat współpracy z Alior Bankiem. Umowa na outsourcing kart płatniczych została podpisana w lipcu 2008 roku

Alior Bank okazał się najbardziej spektakularnym debiutem bankowym na polskim rynku. Od początku istnienia banku jego twórcy odważnie oraz z pełną świadomością sięgali po najnowocześniejsze rozwiązania. Wdrażali pionierskie w polskiej bankowości modele współpracy z zewnętrznymi dostawcami. Wśród nich był pełny outsourcing obszaru kartowego, który dostarczyła First Data. Umowa została podpisana 31 lipca 2008 roku.

– Z First Data Polska połączyła nas podobna strategia i wizja rozwoju innowacji w płatnościach. Naszym wspólnym celem było wprowadzenie jak najdogodniejszych rozwiązań, które ułatwią klientom korzystanie z ich środków. Z perspektywy czasu widać, że klienci doceniają te usługi – mówi Artur Owsianka, dyrektor departamentu rozliczeń Alior Banku.

– Strategiczna współpraca Alior Banku z First Data udowodniła, że outsourcing kart płatniczych i płatności mobilnych to optymalne rozwiązanie biznesowe. W chwili obecnej jest ono powszechnie wykorzystywane przez liderów bankowości – mówi Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska. – Naszym partnerom z Alior Banku składamy serdecznie gratulacje z okazji 10-lecia działalności i życzymy sukcesów w realizacji kolejnych innowacyjnych projektów.

Przełomowe efekty współpracy Alior Bank i First Data:
Alior Bank był jednym z pierwszych banków, który wprowadził zbliżeniowe karty płatnicze oraz PIN-y nadawane samodzielnie przez klientów w systemie bankowości internetowej.

Bank skorzystał z First Data™ Mobile Platform, dzięki czemu jako jeden z pierwszych banków w 2016 roku wdrożył zbliżeniowe płatności mobilne HCE oraz Android Pay (obecnie Google Pay). Dzięki współpracy z First Data, 19 czerwca br., w dniu oficjalnego startu usługi płatniczej Apple w Polsce, bank mógł ogłosić jej dostępność dla swoich klientów i klientów T-Mobile Usługi Bankowe. Autorskie rozwiązanie First Data™ Mobile Platform zostało w tym roku nagrodzone Portfelem Wprost.

Alior Bank skorzystał z pełnego wsparcia First Data przy tworzeniu produktów i usług w ramach projektu T-Mobile Usługi Bankowe (TMUB), a później ekspansji na rynek rumuński.

W trakcie 10-letniej współpracy eksperci First Data wspierali bank w dwóch fuzjach (Meritum Bank i Bank BPH), które wymagały bezbłędnej i niezauważalnej dla klientów migracji danych z systemów kartowych przejmowanych banków. Łączna liczba zmigrowanych kart wyniosła ponad 1 mln.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies