Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA
Dobre wieści dla operatora systemu Blue Cash. Liczba przelewów w ciągu roku podwoiła się

W szybkim tempie rośnie także wartość transakcji zlecanych za pośrednictwem systemu trójmiejskiej spółki Blue Media

Narodowy Bank Polski opublikował dziś raport na temat transakcji w systemach rozliczeniowych w I kw. 2018 r. Zawiera on dane na temat m.in. Blika, Express Eliksira i systemu Blue Cash. O ile statystyki dwóch pierwszych z tego okresu są znane, bo już wcześniej opublikowały je zarządzające nimi spółki Polski Standard Płatności oraz KIR, o tyle dane dotyczące Blue Cash to informacje nowe. A w dodatku są bardzo ciekawe.

Przeczytajcie także: Rosną szanse Billona na eksport technologii

Jak wynika z raportu banku centralnego, w okresie od stycznia do marca bieżącego roku za pośrednictwem systemu Blue Cash wykonaliście 1,6 mln przelewów ekspresowych. To, uwaga, o 74 proc. więcej niż w IV kw. ubiegłego roku i aż o ok. 100 proc. więcej niż w I kw. 2017 r. Wartość przelewów wzrosła z 1,24 mld zł na koniec marca 2017 r., przez 1,56 mld w IV kw. do 1,9 mld zł w I kw. bieżącego roku.

Jak widzicie, zarządzająca systemem spółka Blue Media może pochwalić się dość spektakularnymi wzrostami transakcyjności. Skąd to się bierze? Wychodzi na to, że pomaga coraz większa dostępność usługi na rynku. – Płatności natychmiastowe Blue Cash znajdują coraz szersze zastosowanie wśród obecnych i nowych partnerów Blue Media. Na przykład w I kw. 2018 r. udostępniliśmy opcję wpłat ekspresowych w wybranych placówkach Poczty Polskiej. W maju z kolei do naszego systemu dołączył kolejny duży bank – ING Bank Śląski – mówi Marcin Adamczyk z departamentu rozwoju biznesu w Blue Media.

Przeczytajcie także: Orange Finanse kończą sprzedaż nowych produktów

Natomiast dla porządku trzeba dodać, że dużą dynamiką wzrostu liczby i wartości transakcji pochwalić się może także konkurencyjny dla Blue Cash system Express Elixir. W I kw. 2018 r. odnotował on 2,2 mln transakcji (przed rokiem było to 0,95 mln). Ich wartość wyniosła 5,9 mld zł (w I kw. 2017 r. było to 3,3 mld zł). W tym wypadku dane są więc jeszcze lepsze i w dużej części również wynikają ze wzrostu dostępności usługi – niedawno weszła ona do oferty m.in. PKO a w systemie Express Elixir znalazł się także sam NBP.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies