Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rosną szanse Billona na eksport technologii. Firma przedłużyła umowę z japońską firmą MKI

To umożliwia dostęp nie tylko do rynku japońskiego, ale także wietnamskiego i indonezyjskiego

Jak wynika z dzisiejszego komunikatu prasowego Billona, MKI (Mitsui Knowledge Industry) to firma technologiczna mająca siedzibę w Tokio i działająca na tamtym rynku od ponad 50 lat. Instytucja rozszerzyła swoją działalność za granicą budując sieć kontaktów w innych krajach Azji, m.in. w Wietnamie i Indonezji. Model współpracy Billona z MKI polega na dostarczaniu technologii przez polską spółkę. MKI pełni rolę resellera (rodzaj pośrednika), który przedstawia technologię swoim partnerom biznesowym.

Przeczytajcie także: Kolejne banki upomniane za brak trwałego nośnika

MKI zainteresowana jest dwoma produktami Billona, a więc systemem płatności bezgotówkowych oraz systemem do przechowywania i przesyłania dokumentów. Oba wykorzystują technologię blockchain. To flagowe produkty Billona. W Polsce spółka oferuje zbudowany w oparciu o nie system płatności mobilnych oraz stworzone wspólnie z Biurem Informacji Kredytowej rozwiązanie do tzw. trwałego nośnika.

Przeczytajcie także: PKO rezerwuje 63 mln zł na trwały nośnik

– Przedłużenie umowy partnerskiej, którą zawarliśmy na jesieni ubiegłego roku, otwiera przed nami możliwości eksportu polskiej technologii blockchainowej do Japonii, Wietnamu i Indonezji. Mamy nadzieję, że wieloletnie doświadczenie MKI i niezrównana sieć kontaktów doprowadzą do wdrożenia technologii Billona przez wiele firm na rynku japońskim i w innych krajach azjatyckich – mówi Andrzej Horoszczak, współzałożyciel i prezes Billona.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies