Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA
Revolut zdobył licencję w Singapurze i wybiera się do Azji

Wkrótce z aplikacji fintechu znikną m.in. roczne limity zasilania rachunków i przelewów. Wdrożono nowy system zapobiegania fraudom

Revolut właśnie uzyskał licencję w Singapurze. Poinformował o tym na swoim koncie na Linkedin Jakub Zakrzewski, manager odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku. Na razie nie wiem, jaka to jest licencja. Czekam na odpowiedź biura prasowego spółki w Polsce w tej sprawie. Gdy tylko ją uzyskam, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst. Nieoficjalnie natomiast dowiedziałem się, że pierwsi klienci z tego obszaru będą mogli korzystać z usług fintechu po wakacjach, najprawdopodobniej w IV kwartale tego roku.

Przeczytajcie także: Kartę Revolut dodacie do Google Pay

Są też dobre informacje dla europejskich klientów Revoluta. Fintech wdrożył nowy system antyfraudowy, co umożliwia mu zniesienie rocznych limitów doładowań konta powiązanego z wydawanymi przez niego kartami prepaid. W tej chwili kwota limitu jest inna dla różnych grup użytkowników i wynika z okresu, w którym rejestrowali się w aplikacji. Klienci mogą spodziewać się najpierw stopniowego podnoszenia limitów aż do całkowitego ich zniesienia. System może je przywrócić, jeśli wykryje nietypową aktywność właściciela karty – np. zaczniecie wypłacać duże kwoty w bankomacie w takich krajach jak Turcja, Białoruś czy Kolumbia.

Przeczytajcie także: Alior uruchomił usługę wielowalutową

Revolut chwali się także, że po wprowadzeniu w marcu do oferty jednorazowych kart wirtualnych ze zmiennym numerem, odnotował ponad 35-proc. spadek w liczbie kartowych nadużyć. O nowym rozwiązaniu pisałem w tekście dostępnym tutaj. Wtedy było ono oferowane posiadaczom kont premium. W tej chwili mogą z niego korzystać także inni użytkownicy. Mam w Revolucie bezpłatne konto i udało mi się taką kartę w aplikacji dodać.

Aktualizacja

To nadal nieoficjalne, ale z moich informacji wynika, że w Singapurze Revolut otrzymał licencję analogiczną do tej, którą posługuje się w Wielkiej Brytanii. Jest to licencja e-money.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies