Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inny numer karty po każdej płatności. Nowość w aplikacji Revoluta

W oczekiwaniu na powszechną tokenizację to rozwiązanie może dodatkowo zabezpieczyć wszystkie płatności online

Brytyjski fintech Revolut właśnie ogłosił, że użytkownicy jego aplikacji będą mogli aktywować dodatkową wirtualną kartę płatniczą z numerem, który będzie automatycznie zmieniany po każdej transakcji. W praktyce oznacza to, że jeśli np. kupicie w internecie płytę i zapłacicie za nią kartą, a jej numer i Wasze dane osobowe zostaną przez kogoś przechwycone, to i tak nie będzie miał z nich żadnego pożytku. Po prostu zaraz po dokonaniu transakcji numer karty będzie nieważny, a w Waszej aplikacji pojawi się nowy, do wykorzystania przy kolejnych zakupach.

Przeczytajcie także: N26 jest gotowy, by podbić Amerykę

Właściwie na podobnej zasadzie działa technologia tokenizacji od pewnego czasu oferowana przez dwie czołowe organizacje płatnicze czyli Mastercard i Visę. Specjalne systemy (MDES w Mastercard i VTS w Visie) zamieniają numery kart w zaszyfrowane ciągi znaków, więc platformy e-commercowe nie przechowują wrażliwych danych, które mogłyby być przejęte przez hakerów i wykorzystane do kradzieży pieniędzy. Problem jednak w tym, że upłynie jeszcze trochę wody w Wiśle zanim ta technologia będzie powszechnie stosowana.

Eksperci przyznają, że do tego czasu rozwiązania takie jak to wprowadzone przez Revolut są potrzebne, bo mogą dodatkowo zabezpieczyć transakcje w sieci. Revolut wydaje swoim klientom karty z logo Mastercard. Aleksander Naganowski z warszawskiego biura tej organizacji uważa, że wirtualny plastik ze zmiennym numerem może się przydać np. podczas zakupów w sklepach internetowych o nieznanej reputacji, zwłaszcza jeśli kupujecie w nich pierwszy raz.

Przeczytajcie także: Aplikacja Monese już po polsku

W aplikacji Revolut jednorazowe karty wirtualne będą działać równolegle z istniejącymi funkcjami zabezpieczeń, w tym z zabezpieczeniami opartymi o lokalizację, możliwością blokowania i odblokowywania kart plastikowych, a także możliwością wyłączania takich funkcji jak płatności zbliżeniowe i płatności paskiem magnetycznym.

Przypomnę, że Revolut to brytyjski fintech, który powstał w lipcu 2015 r. Dzięki jego aplikacji i powiązanej z nią karcie przedpłaconej, klienci mogą bezprowizyjnie płacić za granicą w ponad 130 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat po kursie międzybankowym. Fintech chwalił się ostatnio, że do końca 2017 r. zdobył już 1,5 mln klientów w Europie.

Fot. Revolut

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies