Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Millennium też będą blokować karty w aplikacji. Bank pracuje nad wdrożeniem

Ostatnio podobną funkcję udostępniło lub zapowiedziało kilka innych banków

Biuro prasowe Millennium potwierdza, że bank prowadzi prace nad umożliwieniem klientom czasowego blokowania kart przez aplikację mobilną i serwis internetowy. To rozwiązanie przydaje się w momencie, gdy nie możecie znaleźć swojej karty, ale jesteście przekonani, że macie ją gdzieś w domu. Zasady bezpieczeństwa nakazują w takiej sytuacji zastrzeżenie. Ale gdy to zrobicie, a później znajdziecie swój plastik, będzie on już bezużyteczny. Czasowe blokowanie pozwala na odwrócenie tego procesu po kilku godzinach czy dniach i ponowne korzystanie z karty.

Przeczytajcie także: mBank zapowiada nowości w aplikacji

Jak mówią bankowcy, takie rozwiązanie ma jeszcze kilka innych zalet. Pozwala np. na zablokowanie karty podczas wizyty na basenie albo siłowni, gdy zostawiacie ubrania i dokumenty w szatni. Dzięki czasowej blokadzie możecie zabezpieczyć swoje karty przed nieautoryzowanym użyciem i bez obaw oddać się przyjemności płynącej ze sportowego wysiłku. Rozwiązanie to ma w ofercie już kilka banków, m.in. Pekao, PKO, BZ WBK, ING czy Getin. Jego udostępnienie zapowiedział ostatnio także mBank, więc staje się ono rynkowym standardem.

Przeczytajcie także: Getin z czasową blokadą kart

Natomiast jeśli nie korzystacie z aplikacji mobilnej swojego banku, a chcielibyście zastrzec utraconą kartę, zawsze możecie skorzystać z systemu zarządzanego przez Związek Banków Polskich. Mowa o projekcie zastrzegam.pl. Jeśli zadzwonicie na numer 828 828 828 i podacie tam nazwę banku – wydawcy swojej karty, zostaniecie połączeni z jego centrum zastrzegania kart płatniczych, gdzie będziecie mogli zainicjować odpowiednią procedurę.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies