Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Piąty bank z wideoweryfikacją. Nowe rozwiązanie w aplikacji zapowiada mBank

Instytucja nie podała jeszcze konkretnego terminu udostępnienia tej usługi, ale odpowiednie zapisy znalazły się w opublikowanej właśnie aktualizacji regulaminu rachunków. Klienci znajdą tam jeszcze kilka innych nowości

mBank opublikował nową tabelę opłat i prowizji oraz regulamin otwierania i prowadzenia rachunków. Dzięki tym dokumentom można dowiedzieć się, jakie zmiany zajdą wkrótce w ofercie tej instytucji. Będzie ich kilka, a najważniejszą wydaje się nowy sposób otwierania i aktywacji rachunków osobistych, czyli wideoweryfikacja.

O tym, że mBank może być jednym z pierwszych banków na polskim rynku, który zaoferuje taki sposób akwizycji klientów, w serwisie Cashless mogliście przeczytać już w styczniu ubiegłego roku. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Instytucja dała się wyprzedzić kilku konkurentom, bo wideoweryfikację stosują już Alior, Inbank, BZ WBK i Nest. Wygląda jednak na to, że rozwiązanie to trafi wreszcie i do mBanku.

Przeczytajcie także: BZ WBK chwali się wynikami wideoweryfikacji

Przypomnę, że wideoweryfikacja to proces umożliwiający potwierdzenie tożsamości klienta zdalnie, podczas połączenia wideo. Komisja Nadzoru Finansowego w ubiegłym roku wypowiedziała się pozytywnie na temat tego rozwiązania zastrzegając, że aby rachunek mógł być za jego pośrednictwem aktywowany, bank powinien zastosować w tym procesie elementy biometrii. Więcej na ten temat tutaj.

Natomiast mBank w dokumentach regulacyjnych zapowiada także poprawę funkcjonalności aplikacji mobilnej. Stosowana w niej tzw. mobilna autoryzacja (potwierdzanie przelewów zlecanych przez internet w aplikacji a nie kodem SMS) będzie pozwalać także na zatwierdzanie transakcji kartowych w internecie przy wykorzystaniu systemu 3D Secure. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w Millennium. Tam klienci swoje płatności kartowe mogą potwierdzać nie hasłem z SMS-a, jak w większości instytucji, tylko odciskiem palca.

Przeczytajcie także: KNF pozytywnie o wideoweryfikacji

Ponadto wśród zapowiadanych przez mBank zmian w ofercie warto zwrócić uwagę na zmniejszenie z równowartości 150 euro do 50 euro odpowiedzialności klientów za fraudy kartami przed ich zastrzeżeniem. W ten sposób mBank przygotowuje się do implementacji dyrektywy PSD II, która wprowadza obniżone limity dla wszystkich banków. mBank rezygnuje też z otwierania rachunków Aquarius, sprzedaży ubezpieczeń kart i kredytów, obniża z 10 tys. do 7 tys. wartość miesięcznych wpływów uprawniających do zwolnienia z opłaty za prowadzenie konta Aquarius Intensive (opłata wynosi 49,50 zł), oraz zapowiada wdrożenie czasowej blokady kart a także wybranych rodzajów transakcji, np. zbliżeniowych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies