Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Był już program cashless i paperless. Teraz będzie stampless. Rząd chce pozbyć się pieczątek z gospodarki

W ciągu najbliższego roku z ok. 170 ustaw i rozporządzeń zniknąć mają wymagania stosowania różnego rodzaju pieczątek i pieczęci

Do lipca 2019 roku zmienionych ma być prawie 170 różnego rodzaju aktów prawnych. Z wszystkich zniknąć ma wymóg stosowania przez obywateli i przedsiębiorstwa pieczątek. Tak przynajmniej zakłada przyjęty właśnie przez Radę Ministrów dokument, o którym na swojej stronie internetowej pisze Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Przeczytajcie także: Zmiany w terminalizacji urzędów

Jak tłumaczy resort, obecnie brak właściwej pieczątki na składanym dokumencie może przyczyniać się do przedłużenia rozpatrywania sprawy a w skrajnych przypadkach do odmowy przyjęcia wniosku. Tymczasem w wielu wypadkach wymaganie użycia pieczęci stanowi zbędny formalizm i jest barierą w elektronizacji procedur. Istotą planowanych zmian jest więc umożliwienie wyboru obywatelom i przedsiębiorcom, w jaki sposób chcą zamieszczać dane identyfikacyjne.

Przeczytajcie także: Nowe informacje na temat surcharge w Euronecie

Program eliminujący pieczątki to kolejny projekt rządzącej obecnie ekipy mający na celu unowocześnienie gospodarki, na wzór poprzednich czyli cashless i paperless. Pierwszy z nich zakładający upowszechnienie bezgotówkowych instrumentów płatniczych rozwija się dzięki zainwestowaniu kilkuset milionów złotych przez banki i organizacje płatnicze w bezpłatne terminale POS. Z paperless jest dużo gorzej, bo na razie nie widać perspektyw likwidacji papierowych dokumentów czy plastikowych dowodów osobistych. Ciekawe ile zostanie z programu stampless?

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies