Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Zmiany w terminalizacji urzędów. Od września programem będzie zarządzać fundacja Polska Bezgotówkowa

Przy okazji programem instalacji bezpłatnych terminali zostaną objęte nowe instytucje publiczne

Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że w ostatni wtorek Rada Fundacji Polska Bezgotówkowa podjęła decyzję o przyjęciu pod swoje skrzydła programu rozwoju sieci akceptacji kart w administracji publicznej. Przypomnę, że dotąd projektem tym zarządzał KIR. Od września będzie to już Polska Bezgotówkowa. Natomiast do końca marca przyszłego roku do programu fundacji przeniesione zostaną urzędy, które już dostały bezpłatne terminale od KIR-u.

Przeczytajcie także: Rekord na rynku kart płatniczych

Objęcie projektu rozwoju sieci akceptacji kart w administracji publicznej przez Polskę Bezgotówkową oznacza zapewne, że POS-y w urzędach będą mogli instalować wszyscy współpracujący z fundacją operatorzy terminali, a nie jak dotychczas tylko First Data i eService. Firmy te wygrały przetarg zorganizowany przez KIR. First Data dostarcza urządzenia do urzędów gmin, miast, województw i starostw powiatowych a eService – do radiowozów drogówki.

Przy okazji zmiany instytucji zarządzającej projektem terminalizacji urzędów wprowadzono do niego parę zmian. Z tego co mówią moje źródła, wynika, że objęte nim zostaną nowe kategorie instytucji publicznych dotąd niemogących stać się jego beneficjentem. Wśród nich będą więc np. szpitale czy urzędy skarbowe. Już od września będą mogły ubiegać się o instalację bezpłatnych terminali oraz ich obsługę przez okres trzech lat. To też zmiana bo z tego co pamiętam, urzędy, w których POS-y instalowane są teraz, otrzymują ich bezpłatną obsługę na stałe.

Przeczytajcie także: Szybka Kolej Miejska z Warszawy i bezgotówkowe biletomaty

Z danych KIR-u wynika, że od kwietnia 2017 roku, czyli od startu programu instalacji bezpłatnych POS-ów zgłosiło się do niego 1600 urzędów. W tym czasie Polacy zrealizowali w nich przeszło siedemset tysięcy transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości ponad 93 mln zł. KIR chwali się, że jeszcze w 2017 r. zaledwie 10 proc. jednostek samorządu terytorialnego akceptowało płatności bezgotówkowe. Dziś taką możliwość oferuje już ponad 60 proc. z nich.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies