Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminalizacja firm przyspiesza. Na rynek trafiło już 41,5 tys. terminali od Polski Bezgotówkowej

Wydaje się, że plan zainstalowania w ramach programu do końca roku 100 tys. urządzeń, jest realny

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała przed chwilą o przekroczeniu liczby 40 tys. terminali wydanych w ramach programu rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych. Ze statystyki fundacji wynika, że na dzień 25 czerwca firmy otrzymały 41,5 tys. bezpłatnych POS-ów. Polska Bezgotówkowa podała także, że w ramach programu terminalizacji podpisano 34 tys. umów z firmami, co oznacza, że średnio jego uczestnik instaluje 1,2 terminala.

Przeczytajcie także: Pekao chwali się sukcesem Apple Pay

Jak podaje fundacja, tempo instalacji nowych terminali w ramach programu przyspiesza i obecnie przekracza już 10 tys. urządzeń miesięcznie. Gdyby utrzymało się do końca roku, oznaczałoby to, że plan zainstalowania 100 tys. terminali jest niezagrożony. Zwiększyłoby to także szansę realizacji celów postawionych przed fundacją, czyli zainstalowania 600 tys. POS-ów w ciągu trzech lat.

Przeczytajcie także: Billon znalazł się na liście FinTech50

Polska Bezgotówkowa opublikowała także kilka innych ciekawych i świeżych statystyk. Wynika z nich, że już więcej niż 75 proc. terminali wydanych firmom realizuje transakcje bezgotówkowe. Średnia wartość płatności na nich przekracza 50 zł. Beneficjenci programu reprezentują blisko 400 branż i funkcjonują w ponad 5 tys. miejscowości. Najczęściej do projektu Polski Bezgotówkowej przystępują sklepy spożywcze (13 proc.), salony piękności (11 proc.) oraz punkty gastronomiczne (bez mała 10 proc.).

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies