Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay trafi do sklepów obsługiwanych przez Przelewy24 i PayU. Ale terminy wdrożeń nie są jeszcze znane

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku za pomocą Apple Pay będziecie mogli płacić w sklepach internetowych z Polski

Kolejne dobre wiadomości dla użytkowników telefonów iPhone. Wiele wskazuje na to, że już niedługo będą mogli korzystać z płatności Apple Pay nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych. Kilka dni temu pisałem, że nad wdrożeniem tego instrumentu jako metody płatności pracuje Allegro – tekst na ten temat znajduje się tutaj. Płatności Apple Pay będą jednak mogły trafić do większej liczby firm działających w branży e-commerce.

Przeczytajcie także: Przez Apple Pay zapłacicie za zakupy na Allegro

Jak wynika ze słów Igi Mrowińskiej z biura prasowego operatora serwisu Przelewy24 (jeden z największych w Polsce integratorów płatności internetowych), wkrótce wszystkie sklepy obsługiwane przez tę firmę będą mogły zaoferować płatności Apple Pay. – Mogę potwierdzić, że serwis Przelewy24 pracuje nad wdrożeniem usługi Apple Pay. Jednak na tym etapie nie mam możliwości udzielenia wiążącej informacji o terminie jej udostępnienia – napisała Mrowińska w odpowiedzi na moje pytanie o wdrożenie Apple Pay.

Przeczytajcie także: mBank upraszcza mTransfer

Wygląda też na to, że prace nad udostępnieniem nowego instrumentu płatniczego rozpoczęły się także w PayU. Jeden z czytelników Cashless przesłał e-mail, jaki otrzymał z biura obsługi klientów tej firmy: "Potwierdzam, że PayU rozważa wprowadzenie Apple Pay jako metody płatności dostępnej w zakupach e-commerce. Trwają rozmowy ze sklepami w zakresie harmonogramu wdrożenia tej usługi". Oficjalnie Justyna Grzyl z biura prasowego PayU mówi tak: "Jesteśmy gotowi do wdrożenia Apple Pay i chętnie będziemy wspierać sprzedawców zainteresowanych udostępnieniem tego nowego rozwiązania płatniczego klientom w Polsce".

Jak widzicie, żadne konkretne terminy wdrożeń nie padają. Nieoficjalnie natomiast moje źródła mówią, że udostępnienie Apple Pay sklepom obsługiwanym przez integratorów z Polski od strony technicznej nie jest dużym wyzwaniem. Zakładam więc, że wdrożeń należy spodziewać w perspektywie miesięcy, co najwyżej kwartałów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies