Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przez Apple Pay zapłacicie za zakupy na Allegro. Firma deklaruje rychłe wdrożenie nowej usługi

Przedstawiciel Allegro unika podawania konkretnego terminu wdrożenia, choć ma do niego dojść w ciągu najbliższych miesięcy

Apple Pay zadebiutowało na polskim rynku 19 czerwca. Z szacunków Cashless wynika, że tylko w ciągu pierwszych 10 dni od udostępnienia tej usługi mogło z niej skorzystać 200 tys. osób – tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Użytkownicy iPhone'ów korzystają już więc z wygodnej formy płatności w sklepach stacjonarnych, ale wciąż nie mogą płacić za pomocą Apple Pay w polskich sklepach internetowych. To niedługo się zmieni.

Przeczytajcie także: Walmart uruchamia zakupy w 3D

Jak powiedział mi przed chwilą rzecznik prasowy Allegro, Paweł Klimiuk szybka adaptacja Apple Pay w Polsce pozytywnie zaskoczyła firmę. – Dla nas to oznacza mniej więcej tyle, że udostępnimy tę formę płatności na naszej platformie. Powinno to się stać w ciągu kilku najbliższych miesięcy, w trakcie których przeprowadzimy konieczną implementację. Nie chciałbym jednak w tym momencie deklarować konkretnego terminu wdrożenia – powiedział przedstawiciel Allegro.

Udostępnienie Apple Pay przez sklep internetowy będzie ułatwieniem dla jego klientów. Dzięki niemu nie będą musieli podczas płatności wprowadzać wszystkich danych znajdujących się na plastiku powiązanym z Apple Pay. Z podobnej usługi w wielu polskich sklepach internetowych korzystać już mogą użytkownicy telefonów z systemem Android oraz płatności Google Pay. Allegro także wdrożyło to rozwiązanie np. w swojej aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: mBank upraszcza mTransfer

Paweł Klimiuk nie powiedział, z którym z integratorów płatności internetowych Allegro wdroży rozwiązanie Apple Pay. Przypomnę, że większość transakcji dokonywanych na tej platformie obsługuje spółka PayU, która do niedawna była jedynym dostawcą usług płatniczych na Allegro. Od jesieni ubiegłego roku jednak płatności na platformie obsługuje także operator usługi Przelewy24.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies