Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir idzie jak burza. Pierwszy raz w historii miesięczna liczba przelewów przekroczyła 900 tys.

Czerwcowe dane są rekordowe także pod względem wartości przelewów ekspresowych w systemie KIR-u

KIR podał dziś najświeższe statystyki zarządzanych przez siebie systemów rozliczeniowych. Szczególnie interesujące są dane dotyczące Express Eliksira. Wynika z nich, że w ubiegłym miesiącu z wykorzystaniem tego systemu zleciliście ponad 944 tys. transakcji o wartości ok. 2,4 mld zł. Zarówno pod względem liczby jak i wartości to wyniki najlepsze w historii systemu. Czerwiec był też pierwszym miesiącem, gdy liczba przelewów ekspresowych przekroczyła 900 tys.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe wreszcie dla klientów Citi

W kolejnych miesiącach można spodziewać się jeszcze większego zainteresowania szybkimi przelewami realizowanymi przez system KIR-u. Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim od niedawna transakcje tego typu dostępne są dla klientów indywidualnych Citi Handlowego. Natomiast od sierpnia jeden z największych banków na rynku, a więc BZ WBK, likwiduje opłatę za realizację przelewów ekspresowych. Z kolei operator Blika, który Express Elixir wykorzystuje do transakcji P2P, czyli do przelewów na numer telefonu odbiorcy, rozpoczyna właśnie kampanię promocyjną tej usługi wśród swoich użytkowników.

Przeczytajcie także: mBank wyłączył moduł mGra

Jeżeli zaś chodzi o podstawowy system KIR-u, czyli Elixir, to w czerwcu rozliczył on 153,3 mln transakcji o wartości 431 mld zł. W stosunku rocznym liczba transakcji wzrosła o 2 proc. a ich wartość – o 9,5 proc. Natomiast Euro Elixir rozliczył w ubiegłym miesiącu 2,6 mln przelewów o wartości 14,9 mld euro. To wzrost o 12 proc. jeśli chodzi o liczbę i o 10 proc. jeśli idzie o wartość.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies