Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny rekord systemu Express Elixir. W maju zleciliście prawie 900 tys. przelewów

Rozwiązanie oferowane przez KIR zanotowało także rekordową wartość transakcji

KIR podał przed chwilą w komunikacie informację o statystykach zarządzanych przez siebie systemów rozliczeniowych za maj. Mnie najbardziej interesują oczywiście dane na temat Express Eliksira. A ten po raz kolejny zanotował rekordy zarówno pod względem liczby jak i wartości zleconych przelewów natychmiastowych.

Przeczytajcie także: BZ WBK wprowadza darmowe przelewy ekspresowe

Jak podał KIR, w ubiegłym miesiącu klienci banków zlecili za pośrednictwem systemu Express Elixir 897,3 tys. przelewów, o łącznej wartości 2,3 mld zł. W tym samym miesiącu ubiegłego roku system Express Elixir zrealizował 370,4 tys. transakcji, których wartość wyniosła 1,3 mld zł. To oznacza, że w ujęciu rok do roku liczba przetworzonych komunikatów zwiększyła się o 142 proc., a ich wartość wzrosła o 74 proc. Dane majowe są też najlepsze w historii systemu. Poprzedni rekord odnotowano w kwietniu. Wtedy przelewów było 848 tys. a ich wartość wyniosła 2,23 mld zł.

Przeczytajcie także: BZ WBK może przejąć Deutsche Bank

KIR podał również dane dotyczące podstawowego systemu Elixir. W maju przetworzył on 149,9 mln przelewów o wartości 418,9 mld zł. Przed rokiem transakcji było 153,7 mln o wartości 394,9 mld zł. Liczba transakcji zmniejszyła się zatem o 2,4 proc., co jak argumentuje KIR, jest spowodowane mniejszą liczbą dni roboczych w tegorocznym maju. Wartość transakcji wzrosła o 6,1 proc. Natomiast w systemie Euro Elixir w maju 2018 r. rozliczono 2,6 mln transakcji o wartości 14,4 mld euro.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies