Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir i Blik także dla starych kont w Credit Agricole. Ale trzeba podpisać aneks do umowy

Dzisiejsza aktualizacja aplikacji mobilnej Credit Agricole umożliwia aktywację nowych funkcji klientom, którzy korzystają z rachunków wycofanych z oferty banku

Na początku kwietnia Credit Agricole zaoferował swoim klientom nowe rachunki, których funkcjonalność zawiera m.in. przelewy w systemie Express Elixir oraz płatności mobilne Blik. Niestety, z tych dwóch usług nie mogli korzystać klienci posiadający stare rachunki, wycofane z oferty wraz z wprowadzeniem nowych. Od dziś to już nieaktualne.

Przeczytajcie także: Wzrosła wartość przelewów Express Elixir

W markecie Google Play (zakładam, że podobnie stało się albo wkrótce się stanie w App Store) pojawiła się aktualizacja aplikacji Credit Agricole, która umożliwia aktywację Blika i przelewów Express Elixir także użytkownikom starych kont. Aby móc skorzystać z tych funkcji, należy w systemie bankowości elektronicznej podpisać aneks do umowy o prowadzenie rachunku.

Niestety, proces ten nie jest automatyczny - po podpisaniu aneksu należy poczekać, aż tę samą czynność wykona pracownik banku. Jak długo może to trwać? Podpisałem aneks dzisiaj ok. godz. 8 rano. Informację o podpisaniu go przez pracownika CA otrzymałem ok. godz. 10.

Przeczytajcie także: CA otworzył już 30 tys. nowych kont

Natomiast jeśli chodzi o Blika, to wciąż nie mogą go używać klienci Pekao. Wcześniej zapowiadano, że usługa zostanie wdrożona w pierwszych dniach czerwca. Tak też sugerowała spółka zarządzająca systemem, bo w dokumentacji trwającej obecnie loterii promocyjnej napisała, iż klienci Pekao będą mogli w niej uczestniczyć od początku bieżącego miesiąca. Jak udało mi się dowiedzieć nieoficjalnie, Pekao kończy już prace wdrożeniowe, ale dopracowuje funkcję wypłat z bankomatów i to jest powód tego nieznacznego opóźnienia.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies