Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Strona RWD oraz nowe polisy w aplikacji. Szykuje się sporo nowości w Play Ubezpieczenia

Pół roku od startu aplikacji jej operator ma nowe pomysły na rozwój projektu

W czerwcu minie sześć miesięcy od uruchomienia aplikacji Play Ubezpieczenia. To pierwszy na polskim rynku mobilny market ubezpieczeniowy, w którym możecie kupić kilkadziesiąt różnych polis m.in. roweru, damskiej torebki czy skutków ukąszenia kleszcza. Szef projektu z ramienia Play zdradza plany na temat rozwoju aplikacji na kolejne pół roku.

Przeczytajcie także: Play wprowadza ubezpieczenia itemów

Jak mówi Tomasz Jeż, właśnie wystartowała strona internetowa Play Ubezpieczenia, która w kolejnych miesiącach będzie rozwijana. – Pracujemy nad nowymi kanałami sprzedaży, a strona internetowa jest jednym z nich. Zauważyliśmy bowiem, że pomimo tego, że większość klientów nie ma problemów z zainstalowaniem aplikacji, o tyle istnieje też istotna z naszej perspektywy grupa klientów, dla który może to być pewna bariera. Dlatego możliwość zakupu ubezpieczeń przez witrynę internetową wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom – mówi przedstawiciel Play.

Podkreśla, że obecnie przez stronę www można kupić wszystkie ubezpieczenia dostępne w aplikacji. W sierpniu uruchomiona będzie jej nowa funkcja umożliwiająca także zarządzanie aktywnymi polisami. – Ale już samo uruchomienie wersji internetowej naszego marketu zaowocowało wyraźnym wzrostem sprzedaży ubezpieczeń – mówi Tomasz Jeż.

Kolejną nowością będzie promowanie aplikacji Play Ubezpieczenia w salonach Play. Przykładem jest trwająca obecnie akcja, w ramach której klienci mogą kupować dwa smartfony w cenie jednego. Pierwszego z nich klient może ubezpieczyć na miejscu. Doradcy instruują klientów, że aby to zrobić z drugim urządzeniem, powinni zarejestrować się w aplikacji Play Ubezpieczenia. Ponadto sama apka w najbliższym czasie ma być preinstalowana na wszystkich smartfonach dostępnych w Play. – Zauważamy, że bardzo dużo osób, które zainstalują aplikację, decyduje się szybko na zakup ubezpieczenia. Liczymy więc, że preinstalacja aplikacji zaowocuje kolejnym wzrostem sprzedaży – mówi przedstawiciel Play.

Przeczytajcie także: Chcą namieszać na rynku ubezpieczeń

Tomasz Jeż zapowiada także stopniowe wprowadzenie do aplikacji nowych metod płatności. Obecnie jedyną formą uregulowania należności z tytułu składek ubezpieczeniowych jest doliczenie określonych kwot do rachunku za usługi telekomunikacyjne. – To uniemożliwia kupowanie ubezpieczeń naszym klientom korzystającym z oferty prepaidowej. W najbliższym czasie wprowadzimy więc nowe formy płatności takie jak karty czy Blik – deklaruje szef Play Ubezpieczenia.

Market ubezpieczeniowy Playa będzie też rozbudowywać swoje ofertę produktową. Obecnie umożliwia zakup kilkudziesięciu polis w różnych wariantach. Niedawno do jego oferty weszły ubezpieczenia dla graczy komputerowych. W najbliższym czasie trafią do niego kolejne nowości. – Chcielibyśmy rozpocząć sprzedaż ubezpieczeń masowych, co pozwoliłoby w krótkim czasie skokowo zwiększyć sprzedaż. Wdrożenie nowej oferty planujemy jesienią, ale na razie nie chcę jeszcze zdradzać, jakie to będą ubezpieczenia – mówi Tomasz Jeż.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies