Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO rozpoczyna zmiany w iPKO. Na początek wprowadza nowe formularze wybranych przelewów

Efektem serii zmian, które zaczynają się w przyszłym tygodniu, ma być zupełnie nowy serwis transakcyjny przygotowany w RWD

PKO BP poinformował swoich klientów o planowanych zmianach w serwisie internetowym iPKO, jakie mają w nim zajść już w przyszłym tygodniu. 13 czerwca bank zamierza wprowadzić nowe formularze przelewów własnych, z rachunku karty kredytowej oraz transakcji spłaty karty kredytowej. Jak pisze PKO w informacji do klientów, nowe formularze są prostsze, zawierają mniej pól, które dodatkowo umieszczone są w jednej kolumnie, a nie tak jak teraz w dwóch.

Przeczytajcie także: Cashless zaprezentował Mapę Polskiego Fintechu

Zmiany, o których Wam piszę są może niewielkie, ale teraz nastała taka moda w bankowości, aby nowości w systemach wprowadzać stopniowo, a nie raz na kilka lat wdrażać zupełnie nowy serwis. Wszystko oczywiście po to, aby powoli przyzwyczajać klientów do nowych rozwiązań. Jednocześnie jednak metoda taka daje instytucjom dużą swobodę we wprowadzaniu zmian i pozwala na bieżąco reagować na sytuację, np. w trakcie realizacji projektu stosować nowe, pojawiające się na rynku technologie.

Przeczytajcie także: Przyznano tytuły Fintech Roku i Fintech Future

Natomiast zmiany, które PKO zaczyna teraz wprowadzać do iPKO, bank zapowiedział już jesienią ubiegłego roku. Cały proces ma potrwać kilka kwartałów a na jego końcu klienci będą mogli korzystać z nowego serwisu transakcyjnego przygotowanego w RWD, a więc pozwalającego na korzystanie z niego zarówno na komputerach, jak i tabletach czy smartfonach. Nowy system ma także pozwalać na wykorzystanie przepisów dyrektywy PSD II, a więc na zarządzanie w jednym miejscu rachunkami prowadzonymi przez różne banki.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies