Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay rozpycha się na rynku: od dziś rozwiązanie to dostępne jest w dwóch kolejnych aplikacjach

Płatności od Google’a trafiły do aplikacji mobilnych Getinu oraz firmy Bacca

W markecie Google Play możecie już znaleźć aktualizacje aplikacji mobilnych Getinu oraz Bacca Polisy i płatności. Najnowsze wersje obu mają jedną wspólną cechę, a więc umożliwiają korzystanie z płatności mobilnych Google Pay bez konieczności instalacji oddzielnej apki służącej tylko do tego. Wcześniej w podobny sposób płatności od Google'a zaoferował swoim klientom mBank.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja od firm Bacca i Dipocket

Jeżeli chodzi o Getin, to część jego klientów już od kilku miesięcy może korzystać z Google Pay. Dotąd jednak aby płacić za pomocą tego rozwiązania, osoby te musiały zainstalować aplikacje Google Pay i powiązać z nią swoją kartę wydaną przez Getin. Jak wynika z informacji zamieszczonych w Google Play, od teraz ze zbliżeniowych płatności mobilnych Google’a będą mogli korzystać wszyscy klienci Getinu, przy tym funkcję tę aktywują bezpośrednio w bankowości mobilnej. W ten sposób Google Pay zastąpi oferowane wcześniej przez Getin płatności HCE.

Natomiast Bacca Polisy i płatności to aplikacja stworzona wspólnie przez firmę z branży ubezpieczeniowej i operatora usługi Dipocket. Apka umożliwia zarządzanie ubezpieczeniami a także kontem, do którego wydawana jest karta Mastercard. Od teraz jednak użytkownicy aplikacji firmy Bacca nie będą potrzebowali plastiku, aby płacić zbliżeniowo, bo bezstykowe płatności Google Pay aktywują bezpośrednio w apce.

Przeczytajcie także: Getin rezygnuje z własnego HCE

Wygląda na to, że Google w sferze płatności polski rynek traktuje bardzo poważnie. Google Pay jest już dostępne dla klientów 15 instytucji działających na polskim rynku, w tym dla posiadaczy kart wydanych przez 12 banków. Płatności te oferują, oprócz wspomnianych tu Getinu i mBanku, także m.in. BZ WBK, Alior, ING, Euro Bank, Citi, czy BGŻ BNP Paribas. Wkrótce grono to jeszcze się powiększy, bo prace nad wdrożeniem Google Pay prowadzi np. bank SGB.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies