Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Play rozwija płatności w ciężar rachunku telefonicznego. Nowa usługa dla graczy od Kinguin

Wcześniej możliwość dokonywania transakcji w ciężar rachunku Play wprowadził dla klientów swojego mobilnego marketu ubezpieczeniowego

Czy w dobie wszechobecnych kart płatniczych, cyfrowych portfeli i innych instrumentów, takich jak choćby Blik, płatności w ciężar rachunku telefonicznego mają jeszcze rację bytu? Wygląda na to, że w niektórych obszarach e-commerce tak. Dowodzi tego nawiązanie współpracy przez Play z operatorem platformy Kinguin, za pośrednictwem której można kupować gry komputerowe.

Przeczytajcie także: Rośnie popularność Google Pay w Polsce

Jak Kinguin informuje na swojej stronie internetowej, od teraz gracze mogą dokonywać transakcji w ciężar rachunku za usługi telekomunikacyjne od Play. Wystarczy, że wybiorą interesujący ich produkt, podadzą swój numer telefonu i potwierdzą operację PIN-em. Kwota transakcji zostanie doliczona do faktury. Wśród zalet tego rozwiązania Kinguin wymienia możliwość dokonywania płatności bez konieczności rejestrowania się oraz posiadania karty czy rachunku bankowego. Dla niektórych graczy, szczególnie niepełnoletnich, może to być wielką zaletą.

Przeczytajcie także: Milion Polaków płaci telefonem zbliżeniowo

Co ciekawe współpraca z Kinguin to nie pierwszy w ostatnim czasie projekt, w którym Play wykorzystał płatności w ciężar rachunku telefonicznego. Przypomnę, że usługa ta jest jak na razie jedynym sposobem opłacania składek polis kupowanych za pomocą aplikacji Play Ubezpieczenia. W przyszłości operator apki ma zamiar rozszerzyć możliwości płatnicze dla jej użytkowników o inne instrumenty, np. karty. Natomiast jeśli idzie o Kinguin, to Play jest drugim telekomem z Polski oferującym płatności w ciężar rachunku na tej platformie. Wcześniej usługę taką zaoferowała firma Orange.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies