Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba szybkich przelewów w stosunku rocznym wzrosła o ponad 100 proc. Dobre wyniki systemu Express Elixir

Poprawiają się także statystyki pozostałych systemów rozliczeniowych, zarządzanych przez KIR

Z danych KIR-u wynika, że w lutym wykonaliście za pośrednictwem systemu Express Elixir bez mała 683 tys. przelewów o łącznej wartości prawie 1,82 mld zł. W porównaniu z lutym 2017 roku oznacza to wzrost liczby transakcji o ponad 126 proc. oraz ich wartości o 78 proc. Poniżej przedstawiająca to grafika przygotowana przez KIR.

Zaprezentowane dziś przez KIR dane oznaczają niewielki spadek liczby i wartości przelewów w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale pamiętajcie, że luty liczył w tym roku tylko 28 dni. W styczniu przelewów ekspresowych było 692 tys. i był to najlepszy wynik w historii. Miały one wartość 1,9 mld zł, i był to drugi wynik w historii. Rekord był w grudniu, wówczas ekspresy osiągnęły wartość 1,99 mld zł.

Przeczytajcie także: ZUS cieszy się z sukcesu e-składki

Natomiast w podstawowym systemie rozliczeniowym KIR-u, a więc Elixir, odnotowano w lutym tego roku 145,1 mln transakcji o wartości 379,2 mld zł. W tym samym okresie 2017 r. zrealizowano 141,2 mln transakcji, których wartość wyniosła 345,7 mld zł. W ujęciu rok do roku liczba transakcji wzrosła zatem o 2,8 proc., a ich wartość o 9,7 proc. Największą w tym miesiącu dzienną liczbę przelewów w systemie Elixir rozliczono w poniedziałek, 12 lutego – blisko 12,6 mln transakcji o wartości 20,8 mld zł.

Przeczytajcie także: Wkrótce bezpłatne rachunki w bankach

KIR podał dziś ponadto, że w systemie Euro Elixir zrealizowano w ubiegłym miesiącu 2,2 mln transakcji o wartości 12,5 mld euro. W analogicznym okresie 2017 r. rozliczono 1,9 mln przelewów, których wartość wyniosła 10,4 mld euro. W ciągu roku liczba transakcji wzrosła więc o 15 proc., a wartość o 19 proc. Rekordowym dniem pod względem liczby rozliczonych przelewów był wtorek, 20 lutego. Rozliczono wówczas 124,5 tys. transakcji o wartości 624,3 mln euro.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies