Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik i Express Elixir w Credit Agricole już za moment. Bank deklaruje wdrożenie w przyszłym kwartale

Francuski bank będzie jedenastym na polskim rynku, który zaoferuje system Blik

O tym, że Credit Agricole chce zaoferować płatności mobilne Blik, wiadomo od dłuższego czasu. O umowie, którą bank podpisał ze spółką zarządzającą tym systemem, mogliście przeczytać jako pierwsi w serwisie Cashless w styczniu 2016 roku. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Wygląda na to, że po ponad dwóch latach klienci banku wreszcie doczekają się nowej usługi w ofercie.

Przeczytajcie także: 12. bank z Polski zaoferował Android Pay

Jak dowiaduję się w biurze prasowym Credit Agricole, bank wdroży system Blik w przyszłym kwartale. Powiedziano mi, że prace nad projektem są bardzo zaawansowane, więc podany termin raczej nie jest zagrożony. Co ciekawe bank ma zamiar wdrożyć jednocześnie nie tylko Blika, ale także przelewy Express Elixir. To rozwiązanie oferowane przez KIR i służące do przelewów natychmiastowych.

To ważne dlatego, że Express Elixir jest wykorzystywany przez Blika do przekazów pieniędzy na numer telefonu odbiorcy (tzw. przelewy P2P). Deklaracja Credit Agricole oznacza zapewne, że bank zdecyduje się na pełne wdrożenie Blika. Klienci banku będą więc mogli za jego pomocą nie tylko płacić w terminalach stacjonarnych, w internecie i wybierać gotówkę z wybranych bankomatów, ale i wykonywać przelewy P2P.

Przeczytajcie także: BGŻ BNP Paribas zaoferował Blika

Natomiast Credit Agricole będzie jedenastym bankiem na polskim rynku, który wprowadzi Blika do swojej oferty. Obecnie rozwiązanie to jest dostępne dla klientów Aliora, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getinu, ING, mBanku, Millennium, Orange Finansów, PKO i T-Mobile Usług Bankowych. Lada moment dostęp do niego mają otrzymać mobilni klienci Raiffeisen Polbanku. Natomiast Express Eliksira oferują niemal wszystkie banki z czołówki. Brakuje właściwie tylko Pekao.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies