Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy w Handlowym przyspieszą. Od lutego Express Elixir także dla klientów indywidualnych

Bank deklaruje rychłe rozszerzenie na osoby fizyczne usługi oferowanej dziś wyłącznie korporacjom

Z informacji przekazanej mi przez biuro prasowe Citi Handlowego wynika, że w ciągu kilku najbliższych tygodni, czyli prawdopodobnie jeszcze przed końcem przyszłego miesiąca, oferta dla klientów indywidualnych zostanie rozszerzona o przelewy Express Elixir. Obecnie transakcje za pośrednictwem systemu szybkich przelewów zarządzanego przez KIR mogą zlecać jedynie korporacje obsługiwane przez Citi.

Przeczytajcie także: Prawie 2 mld zł przelane ekspresowo w grudniu

Handlowy to jeden z kilkunastu banków komercyjnych umożliwiających korzystanie z systemu Express Elixir. Większość instytucji oferuje tę usługę zarówno klientom biznesowym jak i indywidualnym. Citi jest tu wyjątkiem podobnie jak mBank. Tu klienci indywidualni za pośrednictwem systemu Express Elixir mogą wykonywać tylko blikowe przelewy P2P, czyli przez aplikację mobilną na numer telefonu innej osoby. W internetowym systemie transakcyjnym zlecać ekspresów za pośrednictwem rozwiązania KIR-u nie mogą. Bank deklaruje, że rozwiązanie takie wdroży, ale kiedy – nie wiadomo.

Przeczytajcie także: KIR będzie pomagać przy Polish API

Natomiast przelewy ekspresowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów. Z danych KIR-u wynika, że w grudniu ubiegłego roku przez Express Elixir przeszło 675 tys. przelewów o wartości bez mała 2 mld zł. W grudniu 2016 r. system odnotował 385 tys. transakcji o wartości 1,2 mld zł. Natomiast w całym 2017 r. zlecono prawie 5 mln szybkich przelewów a ich wartość wyniosła 17 mld zł. Rok wcześniej odnotowano 2,7 mln transakcji o wartości 10,3 mld zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies