Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank spółdzielczy też może mieć kantor internetowy. Ciekawe wdrożenie w Zatorze

Spółdzielcy poszli w ślady Poczty Polskiej i zaproponowali klientom gotowe rozwiązanie dostarczone przez twórców Rkantora

Bank Spółdzielczy w Zatorze w województwie małopolskim jest drugą instytucją finansową w Polsce, która zaoferowała swoim klientom kantor internetowy przygotowany przez twórców Rkantoru. Rozwiązanie typu white label wcześniej spotkało się z zainteresowaniem Poczty Polskiej, która wprowadziła je w ubiegłym roku.

Przeczytajcie także: BZ WBK uruchomił ukraińską stronę

Aby skorzystać z kantoru zatorskiego banku, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny poprzez baner znajdujący się w serwisie informacyjnym BS Zator. Rejestracja jest darmowa, a z kantoru mogą skorzystać wszyscy klienci banku – zarówno indywidualni, jak i firmowi. Mają oni dostęp do pełnej oferty, z której korzystają klienci Rkantor.com. W jej skład wchodzi m.in. 19 darmowych kont walutowych, w tym w euro, dolarach, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich, darmowe przelewy walutowe i złotowe księgowane w 15 min. do 15 największych polskich banków, przelewy zagraniczne do 245 państw w stałych stawkach od 1 euro do max. 15 zł.

Tomasz Mikoda, prezes Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej Rkantor.com, deklaruje, że zatorski bank spółdzielczy nie jest ostatnią instytucją, która wykorzysta rozwiązania white label. – Nasz kantor online to unikatowe rozwiązania z branży fintech, dzięki któremu możliwa jest błyskawiczna wymiana walut i wysyłka środków do dowolnego miejsca na świecie przy zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa – mówi przedstawiciel RS.

Przeczytajcie także: Wiele uwag do Polish API

Coraz większe zapotrzebowanie podmiotów biznesowych na usługę wymiany walut online wiąże się m.in. ze wzrostem zatrudnienia i wynagrodzeń imigrantów w Polsce. Według danych NBP tylko w III kwartale 2017 roku wynagrodzenia zatrudnionych krótkookresowo w Polsce cudzoziemców wyniosły 5,7 mld złotych – to wzrost o prawie 46 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2016 r. W III kwartale 2017 r. imigranci wysłali za granicę 3,5 mld zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies