Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dodatkowe zabezpieczenia transakcji kartami w T-Mobile Usługach Bankowych. Instytucja wprowadza system 3D Secure

Nowe zasady płatności w internecie zaczną obowiązywać jeszcze w tym kwartale

Kilka dni temu Alior poinformował swoich klientów, że przed końcem marca wdroży system 3D Secure. Tylko kwestią czasu było więc, kiedy podobny komunikat trafi do osób korzystających z należących do Aliora T-Mobile Usług Bankowych. Instytucja ta właśnie poinformowała, że uruchomi dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartami Mastercard jeszcze w tym kwartale. Dostawcą usługi, podobnie jak w Aliorze, jest spółka First Data Polcard.

Przeczytajcie także: Nowe zabezpieczenia kart w Aliorze

3D Secure to system umożliwiający autoryzację płatności internetowych kartami na podobnej zasadzie jak odbywa się potwierdzanie przelewów jednorazowych w bankowych serwisach transakcyjnych. Po wdrożeniu przez bank systemu 3D Secure może się więc zdarzyć, że użytkownik karty oprócz standardowych danych wpisywanych podczas płatności w sklepie internetowym takich jak numer karty, data jej ważności i kod zabezpieczający z rewersu, może być poproszony dodatkowo o podanie kodu jednorazowego wysłanego do niego SMS-em.

TMUB informują, że system 3D Secure zostanie włączony automatycznie, co oznacza, że ich klienci nie muszą nic robić, by go aktywować. SMS-y z hasłami autoryzacyjnymi wysyłane będą bezpłatnie. Sklepy, w których wymagana może być autoryzacja hasłem jednorazowym, umieszczają oznaczenie Mastercard SecureCode oraz Mastercard Identity Check. TMUB przypominają jednocześnie klientom, aby pamiętali o aktualizacji numeru telefonu komórkowego znajdującego się w bazie banku, na który wysyłane będą kody autoryzacyjne.

Przeczytajcie także: Nowości od BGŻ BNP Paribas dla klientów Carrefoura

Wprowadzanie systemu 3D Secure wymuszają na bankach regulacje nadzoru. Wymogi takie znajdują się również w dyrektywie PSD II, nad implementacją której w przyszłym tygodniu rozpocznie prace polski parlament. Większość wydawców kart z Polski już dawno wprowadziła zabezpieczenie 3D Secure. Banki, które jeszcze tego nie zrobiły, zgodnie z regulacjami biorą na siebie koszty ewentualnych fraudów kartowych w środowisku e-commerce.

Fot. Personal Income

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies