Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe zabezpieczenie kart w Aliorze. Bank wprowadza 3DSecure od First Daty

Nowy sposób autoryzacji płatności pojawi się w Aliorze w pierwszym kwartale bieżącego roku

Alior poinformował swoich klientów poprzez system transakcyjny, że do końca marca wprowadzi podwójną autoryzację transakcji kartami w internecie. System 3DSecure to jeden ze sposobów obniżających ryzyko fraudów przy płatnościach plastikiem w sieci. Za realizację projektu odpowiedzialna jest spółka First Data Polcard.

Przeczytajcie także: Firmę już założycie przez serwis transakcyjny banku

Usługa 3DSecure jest bezpłatna i przypomina autoryzację przelewu w bankowym systemie transakcyjnym. Podczas płatności kartą za zakupy internetowe bank wysyła klientowi bezpłatny SMS z kodem do autoryzacji tej transakcji. Taki kod zostanie przesłany pod podany bankowi numer telefonu komórkowego, a więc musicie pamiętać, aby był on aktualny. 3DSecure zabezpiecza płatności dokonywane w internecie kartami Mastercard i Visa, tak debetowymi jak i kredytowymi oraz obciążeniowymi. Usługa zostanie włączona automatycznie w przypadku wszystkich kart wydanych przez Aliora.

Przeczytajcie także: Przelewy w Handlowym przyspieszą

Większość banków w Polsce już wprowadziła system 3DSecure. Na instytucjach wymusiły to regulacje Komisji Nadzoru Finansowego. Tzw. silne uwierzytelnienie transakcji płatniczych w internecie to także wymóg unijnej dyrektywy PSD II, nad którą wkrótce rozpocznie prace polski parlament. Nie da się jednak ukryć, że nowe zabezpieczenie zmniejsza wygodę korzystania z plastikowych kart w internecie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies