Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Firmę już założycie przez serwis transakcyjny banku. PKO ogłosił wdrożenie nowej usługi

Udostępniona przez PKO funkcja pozwala na rejestrację firmy w państwowej bazie, uruchomienie rachunku biznesowego oraz aktywowanie koniecznego Profilu Zaufanego

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej PKO BP ogłosił udostępnienie w internetowym serwisie transakcyjnym nowej usługi. Umożliwia ona przedsiębiorcom rejestrację firmy bez wychodzenia z domu. Za pomocą formularza dostępnego po zalogowaniu na rachunek prywatny, klient może zgłosić firmę do państwowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, aktywować konieczny do tego Profil Zaufany (usługa umożliwiająca elektroniczną identyfikację w kontaktach z e-administracją) i założyć bankowy rachunek biznesowy.

Przeczytajcie także: PKO zapowiada zakładanie firmy przez system bankowy

Aby skorzystać z nowej usługi, należy wypełnić wniosek podając dane osobowe właściciela firmy, informacje na temat zakładanego biznesu i wybrać firmowe konto z oferty PKO. Następnie wniosek należy zaakceptować potwierdzając go hasłem jednorazowym a później Profilem Zaufanym, który ma być automatycznie aktywowany. Wraz z rejestracją w CEIDG przesyłany jest wniosek rejestracyjny do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, urzędu skarbowego oraz Głównego Urzędu Statystycznego, który nadaje firmom numer Regon. Niestety przedsiębiorcy, którzy chcą być płatnikami podatku VAT (a takich jest pewnie większość), wciąż będą musieli osobiście wybrać się do właściwego urzędu skarbowego, by złożyć tam odpowiednie dokumenty.

Przeczytajcie także: Pierwsza firma już założona przez iPKO

O tym, że PKO zamierza wprowadzić proces zdalnej rejestracji firmy, wiadomo od kilku tygodni. Bank opublikował w tej sprawie już komunikat prasowy. Kilka dni temu z powodzeniem przeprowadził też pierwszą testową operację rejestracji firmy. Wiadomo, że nad podobną usługą pracuje też konkurencja PKO, czyli mBank. Natomiast zakładanie firmy przez internet od pewnego czasu jest już możliwe za pośrednictwem strony CEIDG. PKO podkreśla jednak, że przewaga jego procesu polega na możliwości jednoczesnego aktywowania Profilu Zaufanego oraz założenia rachunku firmowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies