Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polacy coraz rzadziej zmieniają bank, przynajmniej przez system Ognivo

Kolejny kwartał z rzędu spadła liczba osób, które zdecydowały się na przeniesienie rachunku bankowego za pośrednictwem rozwiązania obsługiwanego przez KIR

Liczba wniosków o przeniesienie rachunku bankowego z wykorzystaniem systemu Ognivo w IV kw. 2017 r. wyniosła 6655. Tym samym w porównaniu do III kw. liczba kont przeniesionych przy pomocy prowadzonego przez KIR systemu zmniejszyła się o 1317. W tym samym okresie 2016 r. odnotowano 7571 takich wniosków.

Przeczytajcie także: Blik chwali się statystykami za IV kw. 2017 r.

Liczba wniosków o przeniesienie konta spada od II kw. 2016 r., kiedy to wyniosła ponad 14,5 tys. Łącznie w 2017 r. przez system Ognivo dokonano takiej operacji ponad 34 tys. razy. W porównaniu z rokiem 2016 jest to o ponad sześć tysięcy mniej. Może to oznaczać, że dla Polaków oferta banków staje się coraz bardziej satysfakcjonującą lub decydują się na nią bardziej świadomie. Z drugiej strony przeniesienie rachunku za pośrednictwem Ogniva to niejedyna możliwość zmiany banku. Można to zrobić samodzielnie zamykając konto w jednej instytucji i otwierając w innej. Nie ma statystyk na temat tego, ile osób tak robi.

Przeczytajcie także: Już możecie pobrać aplikację JustDrive

Natomiast jeśli chcecie przenieść rachunek z dotychczasowego banku do innego z wykorzystaniem systemu Ognivo, wystarczy, że złożycie wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług w nowym banku. Ognivo umożliwia przekazanie środków, zleceń płatniczych i pełnomocnictw z Waszego obecnego banku oraz poinformowanie o dokonanej zmianie odpowiednich instytucji, np. urzędu skarbowego czy ZUS-u. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, którego stajecie się klientem. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga już Waszego udziału.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies