Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sofort rozszerza działalność w Polsce

Operator płatności internetowych rozpoczął współpracę z Pocztą Kwiatową

Ciekawe jak tę informację przyjmie Komisja Nadzoru Finansowego. Sofort, dostawca usługi szybkich płatności internetowych w nietolerowanej przez polski nadzór technologii, właśnie podpisał umowę na świadczenie usług dla osób korzystających z oferty Poczty Kwiatowej.

Przeczytaj także: Kontomierz pracuje nad legalizacją screen scrapingu

Przypomnę, że aby dokonać transakcji za pośrednictwem Sofortu należy w trakcie zakupów internetowych wskazać go, jako metodę płatności. Kolejnym krokiem jest wybór własnego banku oraz wpisanie loginu i hasła do konta w szyfrowanym formularzu. Operacja musi następnie zostać zatwierdzona kodem weryfikacyjnym, np. hasłem jednorazowym.

W efekcie przelew jest automatycznie realizowany przez bank klienta. Usługa ułatwia oraz skraca czas wykonywania płatności internetowych, ponieważ nie wymaga żadnej dodatkowej rejestracji.

KNF-owi nie podoba się jednak, że Sofort wymaga od klientów podawania danych logowania do bankowych serwisów transakcyjnych. Uważa, że to niebezpieczne i niezgodne z regulaminami banków. Polski nadzór wielokrotnie wypowiadał się przeciwko tej metodzie płatności i zakazał stosowania podobnych usług kontrolowanym przez siebie bankom.

Przeczytaj także: Plus ułatwia zastrzeganie kart płatniczych

Sofort, jako spółka nieobjęta polskim nadzorem, nie musi się do tych zakazów stosować. Jednak jej przedstawiciele zabiegają o legalizację swojej metody płatności. Nie będzie to łatwe, zwłaszcza w panującej obecnie atmosferze w środowisku finansowym, popsutej ostatnim cyberatakiem na Plus Bank. Być może na nowe podejście KNF-u do usługi Sofortu przyjdzie czekać kilka lat, kiedy w życie wejdzie dyrektywa PSD II regulująca stosowanie technologii wykorzystywanej przez Sofort.

Przy pomocy usługi Sofort można płacić w wielu sklepach, m.in. w internetowym Deichmannie. Sofort jest też jedynym sposobem zapłaty za wizę do Stanów Zjednoczonych.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies