Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ekspresy zastępują płatności osobiste

Zaskakujące wyniki badania rynku przelewów ekspresowych

Z badania przeprowadzonego przez Krajową Izbę Rozliczeniową wśród klientów korzystających z przelewów ekspresowych wynika, że najczęściej robią to wówczas, gdy chcą szybko przelać pieniądze na konto innej osoby. Wskazuje tak aż 23 proc. respondentów.

Przeczytaj także: Przelewy ekspresowe maj 2015 r. - raport Cashless

Dopiero na drugim miejscu znajduje się konieczność zapłaty rachunku za gaz czy prąd w ostatniej chwili. Tak deklaruje 21 proc. klientów korzystających z przelewów ekspresowych. Co ciekawe sondaż wskazuje, że ekspresów zdarza się Wam używać także do płatności za produkty i usługi w sytuacji, gdy nie działa karta. Tak odpowiedziała co dziesiąta osoba korzystająca z przelewów ekspresowych.

7 proc. respondentów odpowiedziało, że używa ich wtedy, gdy musi zapłacić jakąś dużą kwotę, np. zaliczkę na zakup nieruchomości, a nie chce takiej kwoty nosić w gotówce.

Badanie zostało przeprowadzone przez KIR wśród klientów korzystających z przelewów ekspresowych, a więc z systemu Express Elixir, oferowanego właśnie przez KIR, oraz z systemu Blue Cash, obsługiwanego przez firmę Blue Media.

Przeczytaj także: Blik w bankomatach Euronetu już za kilka dni

Badanie zdaje się potwierdzać słuszność koncepcji budowy systemu mobilnych transakcji P2P, czyli pomiędzy użytkownikami telefonów komórkowych. – Tego typu przelewy już wkrótce będą procesowane w systemie Express Elixir z wykorzystaniem bazy aliasów. W przyjętym modelu, numer telefonu będzie automatycznie zamieniany na odpowiadający mu numer rachunku bankowego – wyjaśnia Michał Szymański, wiceprezes KIR. Usługa będzie wkrótce dostępna dla użytkowników systemu płatności mobilnych Blik.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies