Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Śląski przedłuża promocję na płatności HCE i wprowadza przelewy w systemie Blue Cash

Część zmian w ofercie zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku

ING przesłał klientom informację o planowanych zmianach w ofercie. Pierwsza dotyczy przedłużenia promocji na transakcje HCE. Chodzi o zwolnienie z opłaty za kartę Mastercard ściągniętą do aplikacji mobilnej przez użytkowników zbliżeniowych płatności mobilnych. Aktualne zwolnienie obowiązuje do końca bieżącego roku. Dzięki przedłużeniu promocji klienci Śląskiego nadal będą mogli płacić telefonem bez dodatkowej opłaty z tego tytułu. Dodatkowo Śląski będzie zaliczał wydatki dokonane zbliżeniowo telefonem do sumy, która zwalnia z opłaty za kartę debetową.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank wprowadza cashback

Natomiast 5 marca przyszłego roku w ofercie Śląskiego znajdą się przelewy ekspresowe w systemie Blue Cash. ING aktualnie oferuje już szybkie przelewy w systemie Express Elixir KIR-u. Jak pisze bank, poszerzenie oferty o transakcje konkurencyjnego rozwiązania ma na celu zwiększenie liczby banków, do których wykonywanie ekspresów ma być możliwe. Przelew w systemie Blue Cash będzie kosztował tyle samo co w systemie Express Elixir, czyli 5 zł.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe rosną jak na drożdżach

Decyzja Śląskiego odnośnie do uzupełnienia oferty o przelewy w systemie Blue Cash pokazuje w jak wyjątkowej sytuacji są klienci banków nad Wisłą. Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, gdzie wprowadzono przelewy ekspresowe, a aktualnie jest jednym z nielicznych na świecie, w którym funkcjonują dwa konkurencyjne systemy w tym obszarze. I szybko się rozwijają. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w II kw. bieżącego roku przez Express Elixir przeszło 1,08 mln przelewów – to wzrost w porównaniu do I kw. o 14 proc. W systemie Blue Cash rozliczono w II kw. 0,9 mln przelewów – o jedną dziesiątą więcej niż kwartał wcześniej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies