Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja Aliora już dla wszystkich klientów. Pobierzcie aktualizację

Wygląda na to, że instytucja zrobiła świąteczny prezent i udostępniła nową bankowość mobilną wszystkim klientom posiadającym rachunek indywidualny

Aplikacja mobilna nowej generacji Aliora pojawiła się na rynku w czerwcu bieżącego roku. Niestety dostęp do niej zyskali tylko wybrani, zaproszeni do testów klienci. Później bank stopniowo udostępniał swoje rozwiązanie kolejnym grupom klientów, a kilka dni temu biuro prasowe banku podało, że z nowej apki może korzystać już ponad 90 proc. posiadaczy jej rachunków. Ja miałem najwyraźniej pecha, gdyż wciąż nie mogłem aktywować nowej aplikacji. Ale to już nieaktualne.

Przeczytajcie także: Orange testuje aplikację do winiet

Przed chwilą w markecie Google Play znalazłem aktualizację, a po jej wgraniu zniknął komunikat, że aktywacja aplikacji jest możliwa tylko dla zaproszonych klientów. W napięciu wpisałem więc potrzebne w tym procesie Pesel i nazwisko panieńskie swojej mamy. Po chwili zadzwonił do mnie automat Aliora, który podał kod aktywacyjny. Wprowadziłem go w aplikacji, która poprosiła mnie o nadanie mobilnego PIN-u. Po wykonaniu tej czynności mogłem już używać bankowości mobilnej Aliora nowej generacji. Biuro prasowe banku potwierdziło, że od teraz mogą z niej korzystać już wszyscy klienci indywidualni. Nadal nie otrzymali takiej szansy wszyscy klienci biznesowi banku.

Przeczytajcie także: Nowy planer podróży w aplikacji SkyCash

Nowa aplikacja Aliora to zupełnie inna jakość w porównaniu ze starą wersją. Ma choćby możliwość logowania mobilnym PIN-em (wersja na iOS wykorzystuje także biometrię). W najbliższej przyszłości logowanie odciskiem palca ma trafić także na urządzenia z Androidem. Aplikacja umożliwia też wykonywanie transakcji Blikiem, wysyłanie pieniędzy na numer telefonu, zbliżeniowe płatności mobilne, etc. Obecna ocena apki w markecie Google Play to 3 gwiazdki na 5 możliwych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies