Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki z Polski wydały ponad 5 mln zbliżeniowych kart kredytowych. Zobaczcie, które najwięcej

Wydawcy sukcesywnie zastępują tradycyjne plastiki nowymi, pozwalającymi na płatności bezstykowe

Z danych udostępnionych przez biura prasowe banków komercyjnych wynika, że na koniec września w ich bazach było ok. 5,1 mln zbliżeniowych kart kredytowych wydanych klientom indywidualnym i biznesowym. To o ok. 0,5 mln więcej niż na koniec czerwca, gdy było ich 4,6 mln. Wydaje się, że wzrost to rezultat wydawania kart bezstykowych w miejsce plastików starszej generacji, gdyż liczba wszystkich kredytówek rośnie dużo wolniej. We wrześniu było ich ok. 6,3 mln, podczas gdy w czerwcu niecałe 6,2 mln.

Przeczytajcie także: Najwięksi wydawcy zbliżeniowych debetówek

Największym wydawcą kredytowych zbliżeniówek jest PKO BP. Bank chwali się, że we wrześniu jego klienci mieli w portfelach 834 tys. takich kart. Kwartał wcześniej było ich 827 tys. PKO jest także liderem rynku wszystkich kart kredytowych z wynikiem 908 tys. W czerwcu bieżącego roku PKO miał 859 tys. kart kredytowych. Na drugiej pozycji znajduje się BZ WBK a później Pekao, Citi, BGŻ BNP Paribas i Credit Agricole. Szczegółowe dane znajdziecie w tabeli poniżej.

Przeczytajcie także: Już ponad 200 oddziałów bez gotówki

Jak widzicie, w czołówce zestawienia największych wydawców zbliżeniowych kart kredytowych są także pozostałe duże banki detaliczne z Polski, a więc mBank, Millennium czy Alior. Nie ma jednak ING. Jego klienci mają w portfelach ponad 250 tys. kart kredytowych. Jednak jak wynika z deklaracji biura prasowego tej instytucji, wszystkie to tradycyjne plastiki stykowe. Stąd bank, choć pod względem liczby kart kredytowych ogółem plasuje się w środku stawki, to w rankingu wydawców zbliżeniowych kredytówek zajmuje niechlubne ostatnie miejsce.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies