Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra informacja dla polskich fintechów. KNF szuka specjalisty od nowoczesnych technologii

Osoba zatrudniona na nowym stanowisku będzie m.in. "oceniać zapytania i udzielać wyjaśnień" w zakresie regulacji branży

To z pozoru zwykłe ogłoszenie o pracę może świadczyć o dziejącej się w Komisji Nadzoru Finansowego epokowej zmianie. Wczoraj na swojej stronie internetowej KNF opublikował informację o poszukiwaniu osoby na stanowisko specjalistyczne do spraw fintechu w zespole zajmującym się rozwojem innowacji finansowych. Już sam fakt stworzenia takiego stanowiska może mówić dużo o podejściu nadzoru do nowej branży. Jeszcze ciekawiej wygląda jednak zakres obowiązków należących do nowego pracownika KNF.

Przeczytajcie także: Chmury nad chmurą obliczeniową

Otóż w wykazie zadań specjalisty od fintechu w KNF znalazł się m.in. "udział w realizacji podejmowanych przez KNF form wsparcia podmiotów z sektora fintech, w tym ocena zapytań i udzielanie wyjaśnień". To niezwykle ważne, bo jak mówią eksperci, dotychczas nadzór bardzo niechętnie udzielał odpowiedzi na jakiekolwiek zapytania firm z obszaru technologii finansowej, a jeżeli już odpowiadał, to często w sposób niepozwalający na wyciągnięcie jednoznacznych wniosków. – Jest więc nadzieja, że KNF przygotowuje się do udzielania odpowiedzi na zapytania uczestników rynku w trybie roboczym – mówi Michał Mostowik z kancelarii dLK Legal.

Przeczytajcie także: Kolejny kantor chce sprzedawać karty wielowalutowe

Ciekawe jest także to, że ogłoszenie, o którym dziś piszę, ukazało się właściwie w przeddzień publikacji raportu zespołu roboczego ds. innowacji finansowych przy KNF. Raport ma ujrzeć światło dzienne już 17 listopada. Wczorajsza publikacja może więc zdradzać nieco z tego, jakie kroki chce nadzór podjąć, aby wspierać rozwój innowacyjnych firm finansowych na polskim rynku. Zdaniem dra Krzysztofa Korusa z dLK, może to świadczyć na przykład o tym, że KNF chce uwzględnić w swoich pracach różne trendy fintech, w tym nawet te najbardziej wymagające, jak sztuczna inteligencja czy internet rzeczy.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies