Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grzegorz Długosz nowym prezesem operatora Blika

Adam Malicki, dotychczasowy prezes Polskiego Standardu Płatności, ma pozostać w spółce, ale nie zdradza w jakim charakterze

Decyzje o zmianach personalnych w PSP zapadły wczoraj wieczorem. Na razie nie znam ich powodów. Komunikat prasowy w tej sprawie za chwilę ma zostać opublikowany przez biuro prasowe PSP.

Przeczytaj także: Drabikowski za Alickiego w Radzie Dyrektorów Visy

To co wiadomo na pewno, to zmiana na stanowisku prezesa – Adama Malickiego zastąpi dotychczasowy wiceprezes Grzegorz Długosz. Adam Malicki pozostanie w spółce, ale na razie nie wiadomo w jakim charakterze. Tę nieoficjalną informację potwierdził w rozmowie telefonicznej sam zainteresowany. – Zostaną mi powierzone inne zadania – powiedział mi przed chwilą.

Awansowany ma zostać również Dariusz Mazurkiewicz, odpowiedzialny dotąd za rozwój Blika, systemu płatniczego oferowanego przez PSP.

dlugosz

Grzegorz Długosz w branży finansowej pracuje od 1994 roku. W 2000 roku brał udział w uruchomieniu Banku Millennium, odpowiadając za wdrożenia kart kredytowych systemu Visa i American Express. Od 2000 do 2004 roku tworzył internetową bankowość Inteligo, gdzie uruchomił między innymi pierwszy pełny outsourcing kart płatniczych.

W latach 2005-2008 pełnił funkcję Dyrektora Centrum Operacji Kartowych w PKO Banku Polskim, zarządzając zespołem 200 pracowników obsługujących ponad 8 mln klientów. Od 2008 roku pracował w First Data Polska, gdzie pełnił funkcję członka zarządu, odpowiadając za linię biznesową usług dla banków i instytucji finansowych, w szczególności za sprzedaż i rozwój produktów, zaś od października 2013 r. nadzorował również sprawy ryzyka i compliance w spółce.

Przeczytaj także: Były szef Diners Club trafił do Elavonu

Przez dwa lata był doradcą Visa Europe ds. produktu i marketingu oraz doradcą Mastercard Europe w ramach komitetu marketingowego. Jednocześnie pełnił funkcję Przewodniczącego Grupy Roboczej ds. Kart SEPA PL.

Jest absolwentem Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie o kierunku matematycznym. Jako wiceprezes PSP od 1 kwietnia 2014 roku jest odpowiedzialny za rozwój biznesu płatności.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BLIK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies