Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Były szef Diners Club trafił do Elavonu

Jacek Bochenek będzie zarządzał współpracą z partnerami zewnętrznymi firmy

Potwierdziły się moje informacje sprzed kilku dni co do przyszłości kariery zawodowej Jacka Bochenka, dotychczasowego dyrektora generalnego Diners Club w Polsce. Tak jak napisałem, Bochenek wraca do branży rozliczeniowej - obejmie stanowisko w Elavonie, jednym z czterech największych agentów rozliczeniowych na naszym rynku.

Przeczytaj także: Twórca nowego mBanku wyjeżdża z Polski

Nie będzie jednak szefem firmy, jak wcześniej przypuszczałem, a zajmie się koordynacją współpracy Elavonu z jego zewnętrznymi partnerami, np. dystrybutorami terminali płatniczych.

Przeczytaj także: Diners Club ma nową szefową w Polsce

Jacek Bochenek oddziałem Diners Club w Polsce kierował od ponad czterech lat. Wcześniej był prezesem First Data Polska, innego dużego agenta rozliczeniowego i właściciela marki PolCard. Jeszcze wcześniej pracował w Citi Banku oraz American Express.

Jak mówi się w branży, odejście Bochenka z Diners Club nie najlepiej świadczy o sytuacji tej firmy na naszym rynku. Zwłaszcza w kontekście zmian regulacyjnych.

Przeczytaj także: Legenda polskiego rynku kartowego Zbigniew Wiśniewski odnalazł się w nowym miejscu

Z moich informacji wynika, że przy obecnym kształcie ustawy o usługach płatniczych oraz przegłosowanym dopiero co unijnym rozporządzeniu dotyczącym prowizji na rynku kart zarówno Diners Club jak i American Express grozi, że już za kilka miesięcy będą musiały drastycznie obniżyć stawki prowizji od transakcji bezgotówkowych, co oznacza dla nich katastrofę. Ponoć zabiegają o pomoc w tej sprawie w Ministerstwie Finansów. Niebawem napiszę o tym więcej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies