Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
O licencję starają się w Londynie, bo tam o nią łatwiej niż w Warszawie. Straal buduje e-wallet do zarządzania abonamentami

Straal to polski startup, który specjalizuje się w obsłudze płatności cyklicznych, np. subskrypcji za dostęp do treści w internecie

Na dzisiejszej konferencji prasowej spółka przedstawiła swoje plany w zakresie rozwoju oferty dla firm zainteresowanych przyjmowaniem płatności cyklicznych. Z badania przygotowanego na jej zlecenie przez ośrodek Indicator wynika bowiem, że obecnie tylko mniej niż połowa Polaków korzysta z tego rodzaju rozwiązania, choć niesie ono dla nich wiele korzyści. Płatności cykliczne, dzięki rozłożeniu wydatku na raty, pozwalają na przykład na zakup produktów czy usług, na które przy jednorazowej płatności nie każdego byłoby stać.

Przeczytajcie także: Nowy rozdział w historii Masterpassa

Straal widzi więc ogromny potencjał w usługach płatniczych zakładających cykliczność i chce się w nich specjalizować. Już teraz oferuje kompleksową obsługę firm, które wykorzystują lub chciałyby wykorzystywać w najbliższej przyszłości subskrypcje. W zakres tej obsługi wchodzi nie tylko przyjmowanie płatności abonamentowych, ale także analityka służąca poprawie efektywności sprzedaży czy zmniejszeniu ryzyka transakcji oszukańczych.

Jak mówi zarządzający Straalem Michał Jędraszak, oferta kierowanej przez niego spółki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych przedsiębiorców, którzy kompleksową obsługę abonamentów i subskrypcji chcieliby powierzyć jednemu partnerowi, niezależnie od tego w jakim kanale, internetowym czy stacjonarnym, prowadzą sprzedaż.

Przeczytajcie także: Marka Allegro Finanse już dostępna w sieci

Przedstawiciel Straala podkreślił, że jego firma jest na końcowym etapie ubiegania się o licencję instytucji pieniądza elektronicznego, o którą wystąpiła w Londynie. Dlaczego tam? Bo jej uzyskanie w Wielkiej Brytanii jest łatwiejsze niż w Polsce. Straal chce więc licencjonować się za granicą, a działalność prowadzić międzynarodowo, także w Polsce. Licencja jest mu potrzebna do tego, by płatności obsługiwać bez pośredników. Obecnie musi korzystać w tym zakresie z usług agentów rozliczeniowych.

Najbliższe plany Straala zakładają również wdrożenie cyfrowego portfela przypominającego np. Masterpass. Nowy e-wallet ma umożliwiać zarządzanie subskrypcjami z poziomu aplikacji mobilnej. Płatności będą odbywać się z rachunku podpiętej do portfela karty płatniczej lub bezpośrednio z rachunku płatniczego. Straal chce bowiem wykorzystać możliwości, jakie daje dyrektywa PSD II i pozwalać na zarządzanie subskrypcjami w jednej aplikacji na smartfonie dzięki dostępowi do rachunków bankowych prowadzonych przez różne instytucje.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies