Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard otwiera nowy rozdział w historii Masterpassa i wprowadza własny cyfrowy portfel

Organizacja liczy, że dzięki temu z instrumentu ułatwiającego płatności internetowe skorzysta jeszcze więcej klientów

Masterpass to rozwiązanie ułatwiające płatności kartami bankowymi w sieci. Zakładając taki cyfrowy portfel możecie dodać do niego swoje karty wprowadzając jednorazowo dane znajdujące się na plastiku. Dzięki temu później możecie płacić w środowisku e-commerce praktycznie jednym kliknięciem, bez konieczności ponownego wpisywania numerów kart, dat ważności etc. Masterpass funkcjonuje na polskim rynku od dawna, ale Mastercard liczy, że teraz jego rozwój przyspieszy.

Przeczytajcie także: Marka Allegro Finanse już dostępna w sieci

Jak dowiaduję się w biurze prasowym organizacji, w Polsce od niedawna można już korzystać z portfela Masterpass stworzonego pod marką Mastercard. Wcześniej funkcjonowały jedynie portfele wprowadzone na rynek przez kilka banków, czyli BZ WBK, BGŻ BNP Paribas, Pekao i Raiffeisen Polbank oraz przez firmy niebankowe, czyli mPay i uPaid. Oznaczało to, że jeśli ktoś nie chciał korzystać z portfela bankowego albo oferowanego przez prywatne firmy, nie miał możliwości łatwego płacenia w sieci. Teraz to się zmienia.

W ciągu najbliższych dni ma ruszyć nowa strona Masterpassa, na której nowy portfel będzie można założyć. Można to zrobić już teraz przy okazji dokonywania płatności w wybranych sklepach i po wyborze metody płatności Masterpass. Z nowego instrumentu mogą już też korzystać osoby, które zarejestrowały się w aplikacjach mobilnych Opener Festival bądź Mój Carrefour.

Przeczytajcie także: Tych liczb na temat Visa Checkout jeszcze nie znacie

Nowy portfel Masterpass od Mastercarda obsługuje karty płatnicze różnych organizacji płatniczych oraz banków, czyli także visy. Aby zatwierdzić założenie konta, należy potwierdzić dodane karty kodem jednorazowym 3D Secure, a w przypadku banków, które tej usługi nie dostarczają, rejestracja oznacza tymczasową blokadę niewielkiej kwoty (od 1 zł do 2 zł). Osoby, które założyły wcześniej portfele z bankami czy z firmami mPay albo uPaid, mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach. Przypomnę też, że konkurencyjnym rozwiązaniem dla Masterpassa jest Visa Checkout, do której także możecie dodawać mastercardy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies