Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Finanse. Nowa marka już dostępna na największej w Polsce internetowej platformie handlowej

Pod nazwą Allegro Finanse kryje się obecnie strefa, w której klienci wybierają formę płatności za kupowane produkty

Pod koniec września pisałem, że Allegro zamierza wprowadzić zmiany do sposobu obsługi swoich klientów. Firma PayU, która dotąd była jedynym operatorem płatności dostępnym na platformie, miała zyskać konkurenta w postaci Przelewów24. Nowy regulamin a wraz z nim większe możliwości w zakresie transakcji płatniczych wchodzą w życie dzisiaj.

Przeczytajcie także: Kurier tylko do godz. 17? Teraz już niekoniecznie

Jak tłumaczy Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Allegro, pierwsi kupujący już dziś zyskają możliwość wyboru operatora płatności, z którego usług chcą korzystać. Docelowo wybierać będą mogli wszyscy klienci tej platformy handlowej. Stanie się tak po zaakceptowaniu nowych dokumentów regulacyjnych przez sprzedających – ten proces już trwa. Wraz z zakończeniem wyłącznej obsługi transakcji przez PayU na Allegro zadebiutowała też nowa marka, czyli Allegro Finanse.


Na razie za tą nazwą kryje się strefa, w której kupujący mogą wybierać metodę płatniczą oraz operatora płatności. Zakładam, że w przyszłości pod marką Allegro Finanse będą oferowane także inne usługi finansowe a nie tylko płatności. Bo sądzę, że gdyby ich zakres miał się ograniczyć wyłącznie do produktów transakcyjnych, nazwa byłaby pewnie inna. Paweł Klimiuk nie zdradza jednak zamierzeń Allegro w tym zakresie.

Przeczytajcie także: Ciekawe dane na temat Visa Checkout w Polsce

Natomiast o planach Allegro w obszarze usług finansowych a w szczególności płatniczych, na rynku mówi się bardzo dużo. Takie dyskusje prowokuje sama spółka zatrudniając kolejnych specjalistów z branży finansowej. Mam na myśli choćby Macieja Bińka, pracującego wcześniej w PayU, który został dyrektorem ds. płatności w Allegro, oraz Damiana Zapłatę, obecnego prezesa First Data Polcard, który wkrótce ma trafić do zarządu Allegro. Jedna z pogłosek mówi, że Allegro będzie ubiegać się o licencję krajowej instytucji płatniczej, by móc bez pośredników obsługiwać płatności.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies