Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU traci wyłączność na obsługę Allegro. Teraz będziecie mogli płacić także przez Przelewy24

Zmiany zapowiedziano w nowym regulaminie, który zacznie obowiązywać od 10 października

Informację o pojawieniu się nowego regulaminu Allegro redakcja Cashless otrzymała na adres alert@cashless.pl. Doniósł o tym czytelnik posługujący się pseudonimem "ćwierkający ptaszek". Zgodnie z zapisami regulaminu od 10 października kupując coś na Allegro będzie można skorzystać nie tylko z pośrednictwa PayU, ale także firmy PayPro, która jest operatorem usługi Przelewy24. Jak powiedział mi rzecznik Allegro Paweł Klimiuk, decyzja ma na celu uzupełnienie dostępnych sposobów płatności za zakupy. Jego zdaniem Przelewy24 oferują np. transakcje Blikiem w modelu one click, czego PayU jeszcze nie ma.

Przeczytajcie także: Transakcje płatnicze trafiły do wirtualnej rzeczywistości

Tej zmiany można było się spodziewać i tylko kwestią czasu było, kiedy do niej dojdzie. Jak wiecie, do niedawna zarówno Allegro jak i PayU należały do tego samego właściciela, czyli południowoafrykańskiego koncernu Naspers. Przyznany przez Allegro swego rodzaju monopol na obsługę płatności firmie PayU miał więc sens. Naspers kilka miesięcy temu zdecydował się jednak sprzedać Allegro. W tej sytuacji utrzymywanie wyłączności na obsługę transakcji przez PayU straciło uzasadnienie.

Przeczytajcie także: Na PizzaPortal już możecie płacić przez Visa Checkout

Co ciekawe o tym, że Allegro będzie szukać nowych możliwości w obszarze płatności, wspominali sami przedstawiciele tej platformy. Okazją do tego stało się zatrudnienie Macieja Bińka, managera pracującego wcześniej w PayU i szanowanego specjalisty w branży płatniczej. Ponadto niedawno okazało się, że do zespołu Allegro dołączy niedługo Damian Zapłata, obecny prezes spółki First Data Polska, jednego z największych na polskim rynku operatora terminali płatniczych. Może to sugerować, że nawiązanie współpracy z PayPro to niejedyna zmiana w obszarze płatności, jaką szykuje Allegro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies