Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR zaprezentował logo i nazwę nowej usługi, która na rynek wejdzie w przyszłym roku. Poznajcie mojeID

Testy nowego sposobu potwierdzania tożsamości w internecie mają ruszyć jeszcze w tym roku

mojeID. To nazwa, pod jaką KIR oferować będzie usługę określaną dotąd mianem eID. Dzięki niej w prosty sposób będziecie mogli logować się na stronach prywatnych firm, np. towarzystw ubezpieczeniowych czy przychodni zdrowia, bez konieczności pamiętania dziesiątek różnych loginów i haseł. Prezes KIR Piotr Alicki zaprezentował wczoraj nowe logo i nazwę usługi podczas uroczystości związanej z obchodami 25-lecia spółki.

Przeczytajcie także: Bank Śląski wyłącza stary system transakcyjny

Alicki podkreślił, że w tym roku powinny ruszyć testy usługi mojeID, a komercyjnie zostanie ona wdrożona w przyszłym roku. Od strony technicznej KIR jest gotowy do uruchomienia mojegoID – odpowiednie prace muszą zostać jednak wykonane po stronie firm, które z nowego rozwiązania będą korzystać oraz po stronie banków. mojeID zakłada bowiem, że to właśnie loginy i hasła na rachunki bankowe będą wykorzystywane do potwierdzania tożsamości w kontaktach z prywatnymi firmami.

Przeczytajcie także: Oto finansowy portret polskiego studenta

Specjaliści z KIR-u podkreślają, że w wyniku skorzystania przez klienta z usługi mojeID bank nie będzie miał dostępu do informacji na temat czynności, które klient będzie wykonywał na zewnętrznych portalach. Z kolei usługodawca nie otrzyma danych logowania czy innych informacji wrażliwych, np. o saldzie na rachunku klienta, a jedynie potwierdzenie, że jest on osobą o danym nazwisku i numerze Pesel. W praktyce logowanie na stronach komercyjnych firm przy pomocy mojegoID będzie przypominać zlecenie przelewu pay by link – w trakcie tego procesu zostajecie przekierowani na stronę swojego banku, gdzie w bezpiecznym środowisku logujecie się i potwierdzacie zlecaną transakcję.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MOJEID, KIR, EID

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies